Rosja – pracownica państwowej TV protestuje przeciwko kremlowskiej propagandzie

Foto: YouTube

Producentka rosyjskiej telewizji państwowej Marija Owsiannikowa w programie na żywo zaprotestowała przeciwko kremlowskiej propagandzie. Kobieta weszła w kadr z plakatem „Zatrzymać wojnę! Nie wierzcie propagandzie!”.

Później w specjalnym oświadczeniu opublikowanym w internecie oświadczyła, że „to co dzieje się na Ukrainie, to przestępstwo i Rosja jest agresorem”. Jak informują rosyjskie media niezależne, Mariję Owsiannikową zatrzymała policja. Kobieta została przewieziona na posterunek policji.

Marija Owsiannikowa w specjalnym nagraniu wideo oświadczyła, że odpowiedzialność za wydarzenia na Ukrainie spoczywa na Władimirze Putinie. Przyznała też, że przez wiele lat pracowała dla propagandowej telewizji i przeprosiła, że nie zareagowała wcześniej na kłamstwa przekazywane przez jej stację.

 

„Niestety w ostatnich latach pracowałam dla pierwszego programu telewizji, zajmując się kremlowską propagandą i jest mi z tego powodu bardzo wstyd. Wstyd za to, że pozwalałam mówić kłamstwa z ekranu telewizora” – oświadczyła producentka rosyjskiej telewizji.

„Przemilczeliśmy 2014 rok, gdy wszystko dopiero się zaczynało. Nie wyszliśmy na demonstracje, gdy Kreml otruł Nawalnego. Po prostu w milczeniu obserwowaliśmy ten antyludzki reżim. I dziś odwrócił się od nas cały świat. Jeszcze dziesięć pokoleń naszych potomków nie zmyje z siebie hańby tej bratobójczej wojny” – podkreśliła Marija Owsiannikowa.

Jej wystąpienie powielili w internecie znani rosyjscy opozycjoniści, między innymi: Ilia Jaszyn, Lubow Sobol i Kira Jarmysz, nazywając producentkę telewizyjną „prawdziwą bohaterką”.

IAR

Dlaczego powinniśmy mówić “w Ukrainie”, a nie “na Ukrainie”?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię