USA: czy prezydent Joe Biden przyleci wkrótce do Europy?

You Tube

„Nie możemy na razie potwierdzić” – tak Biały Dom odpowiedział na pytanie Polskiego Radia o możliwość wizyty prezydenta Joe Bidena w naszym kraju. O tym, że amerykański przywódca może przylecieć wkrótce do Europy, w tym do Polski, informują nieoficjalnie amerykańskie media.

Według telewizji NBC oraz agencji Reutera, prezydent Joe Biden miałby w przyszłym tygodniu udać się do Brukseli na nadzwyczajny szczyt przywódców NATO, poświęcony rosyjskiej agresji na Ukrainę. Prawdopodobna data to 23 marca.

 

Według telewizji CNN i innych mediów, rozważana jest także wizyta prezydenta USA w Polsce. Ani podróż Joe Bidena do Europy ani szczyt NATO w Brukseli nie zostały jak dotąd ogłoszone oficjalnie.

Na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego o ewentualne plany podróży prezydenta USA do Polski przedstawiciel Białego Domu odpowiedział: „Nie możemy na razie potwierdzić” (ang: „We can’t confirm yet”).

Rzeczniczka prasowa Białego Domu Jen Psaki powiedziała podczas wczorajszego briefingu, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie wyjazdu zagranicznego Joe Bidena. Psaki dodała, że prezydent i jego zespół są w stałym kontakcie z partnerami z NATO i europejskimi sojusznikami.

IAR

Dlaczego powinniśmy mówić “w Ukrainie”, a nie “na Ukrainie”?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię