J.Biden ogłosił przekazanie Ukrainie dodatkowej pomocy o wartości 800 mln dolarów

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zapowiedział przekazanie Ukrainie dodatkowej pomocy wojskowej o wartości 800 milionów dolarów. To nowe wsparcie z pakietu pomocowego zatwierdzonego w zeszłym tygodniu przez Kongres.

Dodatkowo na Ukrainę trafi wsparcie warte 200 milionów dolarów przyznane w weekend.

Wśród przekazanego sprzętu będą drony, broń przeciwpancerna i zestawy przeciwlotnicze – poinformował amerykański prezydent. „To bezpośrednie transfery wyposażenia z naszego Departamentu Obrony do ukraińskiej armii, aby pomóc jej w walce z inwazją. Nowy pakiet stanowi bezprecedensowe wsparcie dla Ukrainy. W jego skład wchodzi 800 zestawów przeciwlotniczych, 9000 sztuk mobilnej i precyzyjnej broni przeciwpancernej, której Ukraińcy ze świetnym skutkiem używają do niszczenia czołgów, a także drony” – powiedział Joe Biden.

 

Amerykański prezydent stwierdził, że przekazywany sprzęt do obrony przeciwlotniczej pozwoli Ukrainie nadal powstrzymywać atakujące ją rosyjskie samoloty i śmigłowce.
Joe Biden powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin „sieje na Ukrainie przerażające zniszczenie i horror”, za co zapłaci wysoką cenę.

IAR

13 ciekawostek na temat Putina

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię