Koń – Charakterystyka znaku zodiaku

Koń to prawdziwy łowca przygód. Jego umysł ciągle się zmienia, nigdy nie pozostaje taki sam i bez ruchu. Człowiek urodzony w tym znaku nie znosi bezczynności, ciągle ugania się za kolejną przygodą.

Nic nie jest w stanie zatrzymać go na dłużej w jednym miejscu – jest w stanie regularnie zmieniać wystrój mieszkania, tylko po to aby odczuć odrobinę nowości. Dla Konia ważną rolę odgrywa niezależność i wolność od wszelkich ograniczeń. Zdecydowanie nie jest typem domatora, woli spontaniczny wypad na miasto niż wieczór spędzony przed telewizorem.

Ruch to jego żywioł, często ma problemy z okiełznaniem swojej natury. Często działa spontanicznie pod wpływem swoich pragnień. W jego życiu dominuje beztroska, prawie nigdy nie zamartwia się nad niczym.

Koń, pomimo pociągów do niezależności jest osobą bardzo towarzyską. Uwielbia spędzać czas ze swymi znajomymi – rozmawiać i śmiać się. Potrafi inspirować i zachęcać do działania. W jego obecności nikt się nie nudzi, wręcz przeciwnie. Przygody, do których zachęcają Konie zniechęcają ludzi bardziej wrażliwych, dla których są nieodpowiednie.

 

Konie charakteryzują się impulsywną osobowością, często same nie są w stanie określić gdzie zaprowadzą je podejmowane w biegu decyzje. Kaprys może podyktować im wskoczenie do pierwszego lepszego pociągu lub autobusu aby wyruszyć w podróż w nieznane. Nie będą słuchać żadnych rad i zdają się wyłącznie na swoja fantazję, która nie zna żadnych granic.

Człowiek urodzony w znaku Konia w swoim życiu kieruje się uczuciami oraz instynktem, nie dla niego intelektualne rozprawy czy drobiazgowe analizowanie problemów. Z reguły w swoim postępowaniu ma dobre intencje, nie potrafi jednak zawczasu pomyśleć o konsekwencjach. Łatwo może kogoś zranić lub stracić świetna okazję na odniesienie sukcesu w jakiejś dziedzinie.

Konie najbardziej obawiają się porażki, nawet najdrobniejsze niepowodzenia mogą okazać się dla niego prawdziwym dramatem, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Z racji, że Konie często reagują impulsywnie, zdolne są w obliczu problemów targnąć się na własne życie. Odczuwają tak silną potrzebę działania i ruchu, że porażka wydaje im się gorsza od śmierci – hamuje go i utrudnia dalszy rozwój. Koń jest człowiekiem atrakcyjnym pod względem osobowości, jest człowiekiem radosnym i pełnym energii, napełnia innych kreatywnością i entuzjazmem. Wielu ludzi lubi spędzać czas w towarzystwie Koni.

 

Konie tryskają świetnym poczuciem humoru, którym uwielbiają oczarowywać swoich rozmówców i publiczność. Uwielbiają spędzać czas w towarzystwie, w którym bawią się doskonale. Chociaż Koń skoncentrowany jest na sobie, nie oznacza to, że nie przejmuje się problemami innych – kłopoty najbliższych bardzo go martwią, zawsze stara się im pomagać w miarę swoich możliwości.

Konie cechują się inteligencją, wrodzona bystrość umysłu pozawala im improwizować aby swoje talenty wykorzystać skutecznie na własny użytek. Szybkość w uczeniu się nowych rzeczy pozwala im wykonywać wiele zadań jednocześnie. Taki sposób postępowania często bywa jednak zgubny – Koń często nie kończy tego co zaczął i zabiera się za nowe zadanie.

Osoby urodzone w znaku konia są godne zaufania i niezwykle przyjazne – są rewelacyjnymi przyjaciółmi, zawsze szczerymi i oddanymi. Są to osoby pełne wigoru i energii, zawsze jest ich wszędzie dużo, są pracowite, wysportowane i zdesperowane w pogoni za swoimi marzeniami. Do działania nie motywuje ich chęć zdobycia sławy czy bogactwa lecz szczęście.

Koń świetnie orientuje się w funkcjonowaniu innych ludzi i otaczającym go świecie – nie potrzebuje zbyt wiele czasu na zrozumienie motywów czyjegoś postępowania. Już od pierwszych chwil, kiedy kogoś pozna wie czy dogada się z nowo poznaną osobą czy nie przypadnie mu ona do gustu. Koń nie zastanawia się nad naturą rzeczy – woli doświadczać pozytywnych zdarzeń, niż zastanawiać się nad filozoficzną podstawa ich bytu. Filozofia z pewnością nie jest domeną Konia.

Koń nie rozmyśla zbyt wiele o kwestiach finansowych – nie stanowią one dla niego siły napędowej. Powiększanie majątku nie daje mu szczęścia. Osobom urodzonym w tym znaku wystarczy tyle pieniędzy ile zaspokoi ich niewygórowane potrzeby. Konie zdecydowanie wolą wydawać pieniądze na przyjemności i rozrywkę niż odkładać je na czarną godzinę. To prawdziwi wyznawcy zasady, że pieniędzy nie zabierzemy ze sobą na tamten świat.

Osoby urodzone w znaku konia cechują się zdrowiem, choć problemem jest ich ciągłe pozostawanie w ruchu. Po osiągnięciu jednego celu zmierzają do następnego – wszystko oczywiście bez należnego odpoczynku. Taki sposób życia zaburza Koniom ich zegar biologiczny, często mają problemy ze stresem. Kluczem do osiągnięcia pełni zdrowia dla Koni jest relaks i odpoczynek. W średnim wieku powinny również pamiętać o profilaktyce zdrowotnej – zwłaszcza jeżeli chodzi o choroby serca i nadciśnienie.

Zalety: wesołe usposobienie, bystrość umysłu, niezależność, hojność, serdeczność, poczucie humoru, entuzjazm, lojalność, niezależność, pracowitość, zabawność, utalentowanie, łatwo nawiązuje kontakty, ciekawość.

Wady: pragmatyzm, upartość, samolubność, niepokorność, niestabilność, lękliwość, protekcjonalizm, oportunizm, niecierpliwość, samolubność.

Najważniejsze atrybuty Konia

 • Kolejność w zodiaku: siódmy
 • Pierwiastek: yang
 • Żywioł: ogień
 • Szczęśliwe kolory: żółty, pomarańczowy
 • Szczęśliwe liczby: 5
 • Szczęśliwe kamienie: szmaragd
 • Planeta rządząca: Merkury
 • Miesiąc przypisany do znaku: czerwiec
 • Pora roku: zima
 • Godziny przypisane do znaku: 11:00 do 13:00
 • Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Bliźnięta

Koń w miłości

Koń jest wiecznie młody duchem, co w znacznym stopniu odbija się pozytywnie na jego życiu miłosnym. Zawsze jest otwarty na nowe przygody, nigdy od nich nie stroni – także w sferze miłości. Jest spontaniczny i lubi ulegać swoim zachciankom. Podczas igraszek w sypialni Koń jest bardzo czuły i zaangażowany – inspiruje partnera swoją wyobraźnią i kreatywnością. Konie uzależniają od siebie w mgnieniu oka, sprawiają, że ich partner nie myśli o niczym innym jak o przebywaniu w ich pobliżu. Związek Konia jest przepełniony pozytywna energią, w jego małżeństwie nie ma miejsca na rutynę.

Umiejętność wykonywania kilku czynności jednocześnie świetnie sprawdza się w rodzinnym życiu Konia, szczególnie kiedy urodzą się dzieci. Koń nie ma problemu aby jednocześnie prowadzić rozmowy przez telefon, oglądać wiadomości w telewizji, robić pranie i pilnować dzieci. Co więcej, jeszcze znajdzie czas na przygotowanie obiadu. Jako rodzic, Koń nie obawia się poświęceń. Stara się przygotowywać swoje dzieci do radzenia sobie w dorosłym życiu, jest przekonany o tym, że dzieci szybko powinny nauczyć się niezależności i podstawowych zasad, które umożliwią im szybko zostać samowystarczalnymi.

Niezwykła para: Pies, Tygrys, Koza (Owca)

Interesujący związek: Małpa, Świnia (Dzik), Królik (Kot), Koń, Kogut

Mało zrozumienia: Szczur, Bawół, Smok, Wąż

Najodpowiedniejszy zawód

Dla Konia najodpowiedniejszym zawodem będzie każdy, który wymagać będzie rozmów z innymi ludźmi. Kontakty interpersonalne są dla Konia bardzo ważne – także w życiu zawodowym. Uwielbia poznawać i próbować nowych rzecz, ciągnie go w kierunku nowych wyzwań, szybko zdobywa nowe umiejętności – jest niewiele zawodów, w których nie mógłby osiągać zadowalających rezultatów. W pracy najbardziej przeszkadzać może sztywna hierarchia Służowa i ściśle określone procedury. Świetnie sprawdzi się jako organizator wycieczek, przewodnik, przedstawiciel handlowy, lektor językowy, dziennikarz, tłumacz, barman, publicysta, wykonawca.

Lubi / Nie lubi

Koń uwielbia podróże i przygody, które są obecne w wielu sferach jego życia. Fascynują go ciągłe zmiany – nawet w domu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną. Konie nie lubią kiedy nie ma w pobliżu nikogo do rozmowy. Nie znosi ciszy, rutyny i monotonni dnia codziennego.

Znani ludzie urodzeni w roku Konia

Alfred Adler, Jackie Chan, Ingmar Bergman, Cindy Crawford, Nelly Furtado, Harrison Ford, Fryderyk Chopin, Włodzimierz Lenin, Auguste Comte, Kobe Bryant, Mike Tyson, Clint Eastwood, Sean Connery, James Dean, Teodor Roosevelt, Antonio Vivaldi, Rita Hayworth, Henryk Sienkiewicz, Jimi Hendrix, Barbara Streisand, John Travolta.

12 praw Karmy, które mogą odmienić nasze życie na lepsze

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię