Biały Dom o rozmowie Joe Biden – Xi Jinping

Biały Dom poinformował, że podczas rozmowy z prezydentem Xi Jinpingiem, prezydent Joe Biden przedstawił konsekwencje dla Chin ewentualnego materialnego wsparcia Rosji w inwazji na Ukrainę.

Według komunikatu strony amerykańskiej, Joe Biden wyraził poparcie dla dyplomatycznego rozwiązania kryzysu – głosi komunikat Białego Domu.
Prezydenci Joe Biden i Xi Jinping rozmawiali przez łącze wideo przez godzinę i 50 minut.

 

Biały Dom poinformował w komunikacie, że amerykański prezydent przedstawił stanowisko Stanów Zjednoczonych i sojuszników na temat kryzysu wokół Ukrainy. „Opisał jakie implikacje i konsekwencje będzie mieć udzielenie przez Chiny materialnego wsparcia Rosji, która przeprowadza brutalne ataki na ukraińskie miasta i ludność cywilną. Prezydent podkreślił swoje poparcie dla dyplomatycznego rozwiązania kryzysu” – głosi komunikat.

Wysoki rangą przedstawiciel administracji określił rozmowę prezydentów mianem bezpośredniej, merytorycznej i szczegółowej. Urzędnik powiedział, że wspieranie przez Chiny brutalnej inwazji będzie mieć konsekwencje nie tylko dla relacji Chin z USA, ale dla całego świata. „Przekonamy się jakie decyzje Chiny podejmą w nadchodzących dniach i tygodniach” – podkreślił przedstawiciel Białego Domu.

IAR

Dlaczego powinniśmy mówić “w Ukrainie”, a nie “na Ukrainie”?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię