Domowe sposoby na blizny

Oprócz konwencjonalnych metod leczenia blizn (lasery, operacje, złuszczanie kwasami) istnieją również domowe sposoby na poprawienie ich wyglądu a nawet całkowite usunięcie. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługują poniższe surowce:

1. Woda kokosowa

Bogata w witaminy, minerały i antyoksydanty woda kokosowa stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz jest w stanie znacząco przyspieszyć gojenie się blizn. Aby uzyskać pożądane efekty, należy nałożyć ją bezpośrednio na bliznę za pomocą wacika i powtarzać tę czynność co najmniej dwa razy dziennie, aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

 

2. Olejek z róży Mosqueta

Jest to olej roślinny bogaty w witaminy E i K, wielonienasycone kwasy tłuszczowe i retinol, który stymuluje odnowę komórek. Pomaga uelastycznić skórę i w naturalny sposób przyczynia się do resorpcji blizn. Kilka kropli dziennie nanieść na bliznę i delikatnie wmasować.

3. Ziemniaki

Ziemniaki posiadają zdolność do rewitalizacji tkanek i ochrony skóry przed infekcjami, ale stosowanie surowego ziemniaka na bliznę wymaga trochę czasu. W celu uzyskania zadowalających wyników, należy zetrzeć kawałek i przyłożyć go do blizny na co najmniej 30 minut, a następnie spłukać leczoną część ciała. Powtarzać aplikację codziennie wieczorem przed położeniem się do łóżka.

4. Olej z kiełków pszenicy

Olej z kiełków pszenicy jest bogaty w witaminę E. Ze względu na tę właściwość jest uważany za odpowiedni do pielęgnacji blizn w naturalny sposób. Dzięki niemu skóra staje się bardziej elastyczna, a komórki odnawiają się. Na bliznę nakładamy niewielką ilość oleju i wmasowujemy do całkowitego wchłonięcia.

 

5. Mąka z ciecierzycy

Mąka z ciecierzycy jest doskonałym środkiem złuszczającym i rewitalizującym skórę, stymuluje aktywację komórek i wspomaga proces gojenia. Aby ją zastosować do leczenia blizn, należy dodać odrobinę mąki z ciecierzycy do łyżki naturalnego jogurtu lub miodu i wetrzeć w pożądane miejsce. Aplikować na pół godziny, a następnie spłukać zrost. Zabieg należy powtarzać co najmniej dwa razy dziennie.
Należy nadmienić, że przy zachowaniu regularności zabiegów domowe sposoby na blizny mogą przynieść wyjątkowo zadowalające rezultaty.

Egzema – leczenie naturalne, zioła, domowe maści na egzemę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię