Rosyjscy uczniowie i emeryci powołani do wojska!

W poniedziałek na Facebooku wywiad wojskowy Ukrainy poinformował, że „W tak zwanych Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej podwyższono z 55 do 65 lat wiek mobilizacyjny rezerwistów.

Trwa też pobór do armii studentów i uczniów szkół średnich„. Jak podają ukraińskie służby – „Przykładowo, nakazano rejestrację wszystkich 18-letnich uczniów Ługańskiego Technikum Kolejowego. Dzwoni do nich osobiście dyrektor tej szkoły”. Podobne informacje napływają m.in. z Ługańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Zgodnie z danymi posiadanymi przez ukraiński wywiad wojskowy morale wśród prorosyjskich żołnierzy z separatystycznych „republik” w Donbasie jest „skrajnie niskie” – główną przyczyna mają być poważne straty osobowe.

Trudności są również w wyposażeniu wojskowym, w ocenie wywiadu – „ekwipunek wojsk samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, m.in. hełmy, pochodzi z pierwszej połowy lat 70. XX w.” Powszechną mobilizację w Donbasie ogłoszono w „republikach” już 19 lutego, na 5 dni przed inwazją Rosji na Ukrainę. Zabroniono wówczas opuszczania Donbasu wszystkim mężczyznom w wieku 18-55 lat.

Informacje przekazane prze stronę ukraińską tylko potwierdzają coraz liczniej spływające doniesienia o wyczerpaniu wojną wśród Rosjan.

Brutalnie torturowany ukraiński tłumacz wypuszczony na wolność

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię