W. Zełenski zaproponował miejsce do rozmów Ukrainy z Rosją

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że właściwym miejscem do rozmów Ukrainy z Rosją byłaby Jerozolima. Wczoraj ukraiński przywódca przemawiał do izraelskich parlamentarzystów za pośrednictwem łącza wideo.

W wieczornym wystąpieniu ukraiński przywódca stwierdził, że rozmowy między Kijowem a Moskwą na najwyższym szczeblu są niezbędne. „Wystąpiłem w Knessecie przed wszystkimi parlamentarzystami i członkami rządu Izraela. Ale przede wszystkim w imieniu wszystkich Ukraińców rozmawiałem z narodem Izraela, który – jestem o tym przekonany – rozumie nas jak wolni ludzie wolnych ludzi. Premier Izraela Naftali Bennett próbuje znaleźć sposób na negocjacje z Rosją. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wysiłki, które prowadzą do tego, byśmy – wcześniej czy później – zaczęli rozmawiać z Rosją. Może w Jerozolimie – to właściwe miejsce, aby znaleźć pokój. Jeśli jest to możliwe” – dodał Wołodymyr Zełenski.

 

Dziś kontynuacja negocjacji ukraińsko-rosyjskich. Rozmowy przedstawicieli delegacji odbędą się online. Poinformował o tym doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Dodał, że kolejną rundę negocjacji pokojowych poprzedziły „niezwykle intensywne prace w podgrupach roboczych”.

IAR

Nie do wiary! Tak będzie wyglądał rosyjski następca McDonald’s – czy urząd patentowy w Rosji to zaakceptuje?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię