I ty możesz pomóc. Zarezerwuj weekendowy wypad na Ukrainie

Osoby korzystające z platformy internetowej Airbnb, służącej do krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych na wakacje wpadli na genialny pomysł pomocy Ukraińcom.

„Zarezerwowałam weekend w Kijowie. Wybierz najbliższą datę, losowe mieszkanie prowadzone przez osobę, a nie firmę, zarezerwuj, zapłać i wyślij wiadomość do właściciela z poparciem, mówiąc im, że się nie zjawisz”, powiedziała Sarah Archer w wywiadzie dla The Independent.

Podróżni z całego świata odpowiedzieli na spontaniczną akcję.

Również platforma Airbnb przyłączyła się do akcji. Nie tylko przestali blokować jak to nazwali rezerwacje – widma, ale również znieśli opłaty manipulacyjne dla gości i gospodarzy w kraju, aby wesprzeć osoby przekazujące darowizny. Dzięki temu kwota za wynajem w całości trafia w ręce ukraińskich rodzin.

 

„Jesteśmy bardzo wzruszeni przez inspirującą hojność naszej społeczności w tym momencie kryzysu”, powiedział Haven Thorn, rzecznik firmy.

W przeciągu pierwszych 48 godzin od rozpoczęcia tej akcji ponad 61 tysięcy miejsc noclegowych na kwotę prawie 2 milionów USD zostało zarezerwowanych na Ukrainie, głownie w Kijowie i Kar Kijowie.

Firma Airbnb poinformowała również, że oferuje tymczasowe mieszkania w sąsiednich krajach nawet 100 000 uciekających Ukraińców. Znosi również opłaty dla gości i gospodarzy, aby wesprzeć osoby przekazujące darowizny.

„Airbnb i Airbnb.org współpracują z naszymi Gospodarzami, aby bezpłatnie przyjąć do 100 000 uchodźców z Ukrainy. Wszystkie pobyty są bezpłatne dla uchodźców, finansowane przez Airbnb, darczyńców Airbnb.org i dzięki hojności Gospodarzy „, napisał w oświadczeniu Brian Chesky.

Chesky zachęca do otwarcia domów dla ukraińskich uchodźców przez Gospodarzy Airbnb. W przypadku każdej takiej sytuacji, firma pokryje Gospodarza polisą ubezpieczeniową Aircover o wartości 1 miliona USD. Według informacji z ich strony, Airbnb współpracuje również z organizacjami non-profit i organizacjami charytatywnymi, aby pomóc zaspokoić podstawowe potrzeby gości.

 

Według Briana Checkyego, CEO Airbnb, do 12 marca, rezerwacji – widm dokonano na sumę 15 milionów USD.

Usługi hotelarskie nie są jedyną usługą społecznościową, która pomaga uchodźcom. Etsy postanowiło anulować obecne salda należne Etsy od wszystkich sprzedawców na Ukrainie, które obejmują opłaty za oferty, opłaty transakcyjne, opłaty za reklamę i inne – jest to około 4 miliony USD pakietu ulg.

Apel o dobre serce ludzi i wsparcie potrzebującym pomocy Ukraińcom

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię