USA wprowadzają nowe sankcje przeciwko Rosji

Amerykański Departament Skarbu nałożył nowe sankcje przeciwko Rosji. Dotkną one 328 członków Dumy Państwowej – niższej izby rosyjskiego parlamentu – a także szefów największych firm zbrojeniowych i banków.

Na liście osób objętych sankcjami są: German Gref – prezes największego rosyjskiego banku – Sbierbanku i doradca prezydenta Władimira Putina, a także 17 członków rady nadzorczej Sowkombanku. Aktywa tych osób, znajdujące się w Stanach Zjednoczonych, zostaną zamrożone, a firmy zbrojeniowe mają zostać odcięte od zachodnich technologii i źródeł finansowania.

 

Jak napisano w uzasadnieniu decyzji o wprowadzeniu sankcji, członkowie Dumy Państwowej wspierali działania Kremla, mające pogwałcić suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, między innymi poprzez uznanie niepodległości tak zwanych: Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Firmy zbrojeniowe produkują z kolei broń, która jest używana w rosyjskich atakach na Ukrainę i jej mieszkańców. Departament Skarbu postanowił też, że wszelkie transakcje dotyczące złota, związane z Centralnym Bankiem Rosji, podlegają obowiązującym sankcjom.

IAR

13 ciekawostek na temat Putina

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię