Biały Dom sceptyczny wobec zapowiedzi Rosji

Stany Zjednoczone sceptycznie odniosły się do rosyjskich zapowiedzi wycofania wojsk spod Kijowa. Dyrektor do spraw komunikacji Białego Domu Kate Bedingfield oświadczyła, że ruchy wojsk rosyjskich w rejonie Kijowa są tylko przegrupowaniem i należy być przygotowanym na kolejne rosyjskie ofensywy.

Podczas briefingu w Białym Domu Kate Bedingfield powiedziała, że istotne są działania Rosji a nie same zapowiedzi. „Nikt nie powinien dać się nabrać na rosyjskie deklaracje. Naszym zdaniem ruchy wojsk wokół Kijowa są przegrupowaniem a nie wycofaniem” – powiedziała.

Dyrektor komunikacji Białego Domu dodała, że należy się spodziewać dalszych rosyjskich działań ofensywnych i ataków w innych częściach Ukrainy. „Musimy kontynuować strategię nakładania sankcji na rosyjską gospodarkę, wzmacniania Ukrainy na polu walki i przy stole negocjacyjnym” – dodała.

 

Kate Bedingfield odesłała dziennikarzy do strony ukraińskiej w sprawie szczegółów negocjacji z Rosjanami. Podkreśliła jednak, że Biały Dom jest w kontakcie z władzami w Kijowie i że jest wierny idei suwerennej, niepodległej i bezpiecznej Ukrainy.

IAR

Polscy i amerykańscy raperzy nagrali hymn pomocy UKRAINIE !

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię