Szef brytyjskiego cyberwywiadu – ludzie Putina boją się powiedzieć mu prawdę

„Doradcy Putina boją się powiedzieć mu prawdę na temat przebiegu wojny na Ukrainie” – mówi szef brytyjskiego cyberwywiadu, Jeremy Fleming.

Takie deklaracje to rzadkość. Zwykle szefowie wywiadu unikają wystąpień publicznych. Teraz jednak szef GCHQ wyszedł z cienia. I podkreślił podczas przemowy w Australii, że mimo, iż rosyjski prezydent nie słyszy od ludzi ze swego otoczenia całej prawdy, to skala niepowodzeń jest zbyt duża, by Władimir Putin zakładał, że wszystko idzie zgodnie z planem.

 

„Patrzymy na rosyjskich żołnierzy, którym brakuje broni i morale, którzy odmawiają wykonywania rozkazów. Niszczą własny sprzęt, przypadkowo zestrzelili nawet własny samolot” – wyliczał Jeremy Fleming. „Uważamy, że doradcy Putina boją się powiedzieć mu prawdę. Ale mimo wszystko tę sytuację, ten ogrom błędów, reżim z pewnością widzi jak na dłoni” – dodał.

Podobnie sytuację oceniają Amerykanie. Także według Białego Domu Putin nie słyszy całej prawdy. A Jeremy Fleming ostrzegł też, że Rosjanie szukają na Zachodzie celów do przeprowadzenia cyberataków.

IAR

Putin nie ma pojęcia jak przebiega wojna na Ukrainie? Amerykański wywiad nie ma wątpliwości

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię