Na amerykańskim rynku coraz mniej monet w obrocie. Sprzedawcy szukają kreatywnych rozwiązań

Pandemia koronawirusa, lockdown i niekończąca się kwarantanna bardzo mocno zaburzyły nawyki zakupowe konsumentów. Coraz częściej kupujemy za wirtualne pieniądze lub na karty kredytowe.

W lipcu 2020 r. Rezerwa Federalna ograniczyła zamówienia monet przez instytucje finansowe. Sprzedawcy detaliczni, pralnie samoobsługowe i inne firmy, które polegają na monetach, mają nadzieję że Amerykanie zerkną do swoich skarbonek i zaczną wpuszczać ponownie monety do obiegu.

Dopóki jednak tego nie zrobią, grupa stowarzyszeń handlowych reprezentujących banki, sklepy detaliczne, pralnie samoobsługowe, postoje ciężarówek, sklepy spożywcze itp. zwróciła się do Departamentu Skarbu o pomoc w przekonaniu Amerykanów do przywrócenia monet do obiegu.

 

„Jeśli detaliści nie będą w stanie zaoferować reszty za zakupy gotówkowe, konsumenci, którzy polegają na gotówce, będą narażeni na ogromne straty” – napisały stowarzyszenia w liście do Ministerstwa Skarbu.

„Nie możemy wydrukować naszego wyjścia z tego problemu”, powiedział Austen Jensen, starszy wiceprezes ds. rządowych w Retail Industry Leaders Association.

Grupa Jensena wraz z American Bankers Association, National Association of Convenience Stores i National Grocers Association stara się zaspokoić popyt konsumentów i chce stworzyć nową kampanię publiczną, aby zwiększyć obieg monet.

Jensen powiedział, że jego grupa zachęca również detalistów członkowskich do znalezienia kreatywnych sposobów radzenia sobie z niedoborem monet, w tym zaokrąglania zakupów na promocje charytatywne.

Jak działają karty kredytowe w USA – krótki przewodnik dla początkujących

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię