14 kwestii, które są w życiu ważniejsze od pieniędzy

Biegnąc w wyścigu szczurów często zapominamy o tym, co powinno być dla nas najważniejsze. Wiadomo, że bez pieniędzy trudno żyć, ale z drugiej strony nawet ogromna ich ilość nie pozwoli nam na kupienie wszystkiego. Oto 14 ważnych kwestii w życiu, które nie wymagają zasobnego portfela.

1. Relacje z bliskimi

Zadzwoń lub spotkaj się z przyjacielem, rodzicem lub po prostu z dawno nie widzianą bliską ci osobą. Skup się na rozmowie i nie zastanawiaj się nad tym czy przyszło jakieś powiadomienie na twoja komórkę. Pamiętaj, że twój czas jest najcenniejszą rzeczą którą możesz podarować drugiej osobie. Mało tego, to również najcenniejsza rzecz jaką możesz otrzymać w prezencie

2. Edukacja

Kontynuuj naukę, zdobywaj wiedzę, doświadczaj. Zadawaj pytania ludziom, którzy na dany temat wiedzą więcej od Ciebie. Pamiętaj, że mądrość pochodzi ze świadomości tego, jak mało jeszcze wiesz.

3. Wdzięczność

Każdego dnia wieczorem usiądź w spokoju i zapisz na kartce papieru 15 rzeczy za które jesteś wdzięczny. Jeśli miałeś trudniejszy dzień to zrób listę na której znajdą się na przyklad takie rzeczy jak jedzenie, dach nad głową i kilka groszy w kieszeni. Porzuć chęć posiadania rzeczy, których nie masz, a zacznij w życiu być wdzięczny za to, co masz – zobaczysz, że twoje zadowolenie z życia szybko się zwiększy.

4. Trwały związek

Bezwarunkowa miłość – pełna, całkowita i głęboka akceptacja drugiej osoby w życiu powoduje że patrzy się na świat jak na przyjazną krainę. Otwieranie serca na drugiego człowieka powoduje że chcemy stawać się lepszą wersją samych siebie.

5. Przyjaźń

Regularne spotkania z przyjaciółmi ubogacają życie. Przyjaciele powodują że twoja radość z sukcesu jest większa a twój smutek – mniejszy. Dobry przyjaciel to również osoba która nie będzie się bała zwrócić ci uwagi, gdy zaczniesz popełniać błędy.

6. Zdrowie fizyczne

Doskonale wiemy, że największe nawet pieniądze nie przywrócą zdrowia. Nasze codzienne wybory mogą pomóc nam utrzymać kondycję fizyczną w dobrej formie. Warto zwracać uwagę na to co jemy, pijemy. Lekarze zalecają wykonywanie ćwiczeń przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut, ale nawet spacery na świeżym powietrzu też mogą zdziałać cuda!

7. Zdrowie psychiczne

Wyrażanie uczuć, rozwiązywanie problemów, relaks, czas na medytację i wyciszenie. Rozmowa z bliskim lub nawet dialog z samym sobą pomagają. Miłość własna jest w dzisiejszych czasach nadal rzadkością i często jest mylona z egoizmem. Miłość własna to nie egoizm – to konieczność.

8. Pasja

Lubisz tańczyć? – Tańcz. Lubisz śpiewać? – Śpiewaj! Odkryj w sobie pasję i ją spełniaj. Malowanie, rysowanie, kolorowanie, ba, nawet rozwiazywanie krzyżówek może spowodować że poprawi się jakość twojego życia.

 

9. Samodzielność

Zdolność do przetrwania nawet w najtrudniejszej sytuacji nawet dużej ilości pieniędzy oznacza, że ​​pieniądze są w życiu znacznie mniej ważne niż ci się to może wydawać.

10. Bezpieczeństwo

Jeśli zbudujemy fundamenty bezpieczeństwa już teraz, w przyszłości otrzymamy coś ważniejszego niż wszystkie pieniądze tego świata a mianowicie – spokój. Stwórz dla siebie azyl, miejsce w którym będziesz czuć się bezpiecznie, w którym bogactwem stanie się święty spokój i  wolno płynący czas.

11. Pomoc innym 

Dla większości ludzi pomaganie innym jest drogą do odczuwania radości i zadowolenia, czyli czegoś, czego nie można zastąpić żadnym rodzajem dóbr materialnych.

12. Rozwój osobisty

Każda osoba ma nieograniczoną możliwość doskonalenia siebie. Rozwój może dotyczyć zachowania, wiary, zainteresowań. Pamiętaj, że pracując nad sobą, ulepszasz siebie, swoje życie i życie bliskich ci osób.

13. Hobby

Wielu ludzi wpada w rutynę życia. Z tej perspektywy nie widać, że prawdziwe szczęście nie zależy od ilości pieniędzy lub zakupionych rzeczy. Zerwij z rutyną. Wypróbuj nowe rzeczy. Któż wie? Może przypadnie ci do gustu na przykład… garncarstwo?

14. Duchowość

Poznając swoje wnętrze poprzez czytanie, rozważanie, medytację i modlitwę, możesz odnaleźć niesamowite poczucie wewnętrznego spokoju, a nawet i radości. Rzeczy te mogą być trudne do znalezienia w innych miejscach a już na pewno nie można ich kupić.

ZS

30 sposobów na pomaganie drugiej osobie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię