Nawiedzone miejsca w Illinois

Nie musisz udawać się w daleką podróż, aby doświadczyć straszącej natury. W stanie Illinois nie brakuje nawiedzonych lasów, cmentarzy i mostów.

Opuszczony most kolejowy – Spring Valley, IL
Gwizdy pociągów, jadące po torze lub zatrzymujące się pociągi oraz osoby-widma skaczące z mostu to tylko niektóre paranormalne obserwacje odwiedzających to miejsce.

Devil’s Backbone and Bake Oven – Grand Tower, IL
Devil’s Backbone i Devil’s Bake Oven to skały znajdujące się w pobliżu Grand Tower. Historia mówi, że córka nadzorcy huty żelaza, która znajdowała się w tym miejscu, zakochała się w mężczyźnie, którego jej ojciec nie pochwalał. Nie tylko zabronił się jej widywać się z nim, ale także zamknął ją w domu. Zmarła z rozpaczy po tygodniach tęsknoty za ukochanym. Wiele osób twierdzi, że jej duch do dzisiaj się objawia w okolicy, a w okolicy domu, w którym zmarła słychać jęki, zawodzenia i krzyki.

 

Zakręt śmierci – Cambridge, IL
W 1905 roku Julia Markham zabiła siekierą siedmioro swoich dzieci w wieku od 5 miesięcy do 8 lat. Po zabiciu dzieci podpaliła dom i popełniła samobójstwo. Julia wraz z dziećmi została pochowana na cmentarzu Rose Dale w Cambridge. Wiejska droga na wschód od cmentarza jest znana jako Krzywa Śmierci. Tam mieszkała pani Markham i jej rodzina. Miejscowi opowiadają historię kobiety w białej, powiewnej sukni, która w ciche wieczory sunie po okolicznych polach.

Robinson Woods – Chicago, IL
Wizyta przy pomniku rodziny Robinsonów, szczególnie po lewej stronie, może sprawić, że poczujesz się nieswojo. Wielu odwiedzających to miejsce mówi, że widzieli upiorne cienie, czerwone lub białe kule, mgłę ektoplazmatyczną, słyszeli dziwne dźwięki i zapach lawendy. Obecnie jest to rezerwat leśny. Kiedyś ziemia należała do rodziny Aleksandra Robinsona, który był wodzem kilku plemion Indian amerykańskich. Miejscowi uważają, że to jego duch straszy, gdyż miasto złamało daną mu obietnicę, że zostanie w tym miejscu pochowany.

Cave-in-Rock – Cave-in-Rock, IL
Położony nad rzeką Ohio w mieście o tej samej nazwie, ten nawiedzony punkt orientacyjny był miejscem zamieszkania rozbójników i seryjnych morderców braci Harpe. Zwabiali oni podróżników do jaskini alkoholem i kobietami, a następnie mordowali ich. Nie wiadomo kogo duchy nawiedzają jaskinię. Wiadomo, że jest ich więcej niż kilka.

Ridge Cemetary – Shelbyville,IL
Pomiędzy miasteczkami Shelbyville i tower Hill znajduje się starożytna wioska Williamsburg, która istniała w XIX wieku. W pobliżu, tuż przy County Road 1100E, znajduje się cmentarz Ridge, na którym kiedyś miejscowi chowali zmarłych. Okoliczni mieszkańcy zaczęli się z tych okolic wyprowadzać w 1880 latach. W latach 60. XX wieku było to już stuprocentowe miasto duchów, a większość struktur zostało usuniętych z powodu zgnicia. Co pozostało to nagrobki. Mieszkańcy okolicznych wiosek twierdzą, że cmentarz zwabia dzieci, gdyż te odnalezione twierdzą, że słyszą nawoływania od „ludzi żyjących tam”, aby przyszły zamieszkać z nimi.

Nederlander Theatre – Chicago, IL
W 1903 roku nosił nazwę Iroquois Theatre. Podczas jednego ze spektakli wybuchł pożar, który pochłonął 602 osoby, w tym 212 dzieci. Alejka za teatrem służyła za tymczasową kostnicę, gdzie przynoszoną popalone zwłoki z teatru. Dzisiaj alejka ta nosi nazwę Alei Śmierci, a osoby przechodzące nią twierdzą, że słyszą krzyki, płacze, a nawet objawienia i dotyk zjaw.

30 miejsc, które trzeba zobaczyć w Ameryce Południowej

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię