Prognoza Pentagonu daje nadzieje Ukraińcom

Rzecznik amerykańskiego Departamentu Obrony John Kirby wyraził przekonanie, że Ukraina może wygrać wojnę z Rosją. Podczas briefingu w Waszyngtonie John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone nie mają informacji o planach użycia przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej.

John Kirby mówił, że Władimirowi Putinowi nie udało się dotychczas osiągnąć żadnych celów strategicznych na Ukrainie. „Wycofał wojska spod Kijowa i Czernihowa, nie zajął Charkowa ani Mikołajowa. Ukraińcy dzielnie walczą o swój kraj i uniemożliwili panu Putinowi osiągniecie celów. Tak więc absolutnie mogą wygrać” – mówił rzecznik Pentagonu.

 

John Kirby powiedział też, że gdyby Rosja użyła broni chemicznej lub biologicznej, to spotkałoby się to z odpowiedzią Stanów Zjednoczonych i społeczności międzynarodowej. Kirby zaznaczył jednak, że bezpośredniego zagrożenia użycia takiej broni. „Nie dostrzegamy niczego co by wskazywało na zbliżający się atak chemiczny lub biologiczny na terytorium Ukrainy” – powiedział.
Rzecznik Pentagonu powiedział też, że dostawy uzbrojenia na Ukrainę trwają i będą kontynuowane tak długo jak będzie to konieczne.

(iar)

Wojskowe inwencje, które przyczyniły się do rozwoju produktów konsumenckich

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię