10 rzeczy, których warto się pozbyć przed przeprowadzką

Przeprowadzka to doskonała okazja do pozbycia się rzeczy i sprzętu, których nie używasz. Oto lista 10 rzeczy, których warto się pozbyć przed przeprowadzką jeśli z nich nie korzystasz:

1. Przeterminowana żywność

Zanim zaczniesz pakować produktu żywnościowe sprawdź daty ważności na opakowaniach. Najprawdopodobniej w twojej zamrażalce i spiżarce znajduje się przeterminowana żywność. Nie zabieraj jej ze sobą tylko po to, aby w nowym domu ją wyrzucić. Zrób to tu i teraz.

2. Naczynia i mały sprzęt AGD

Garnki, patelnie, sztućce, sprzęt AGD i gadżety kuchenne. Zepsute wyrzuć. Te których nie używasz lub masz nadmiar przekaż na cele charytatywne lub sprzedaj.

3. Stare produkty do czyszczenia i higieny osobistej

One też się psują. Pozbądź się wszystkich, które przekroczyły datę ważności, wraz ze starymi szczoteczkami do zębów, gąbkami, szmatkami. One tylko są pożywką dla zarazków. Szminki, szampony, pudry, etc. których nie używasz a są nadal świeże oddaj do schronisk dla kobiet.

4. Zużyte ręczniki i maty

Nie pakuj odbarwionych, podartych ręczników, mat i kurtyn. Przeprowadzka to wspaniały moment na pozbycie się zniszczonych dywaników łazienkowych. Jest szansa, że w nowym domu nie będą i tak pasowały kolorystycznie.

 

5. Stary materac i poduszki

Jeśli żywotność Twojego materaca przekroczyła średnio od 7 do 10 lat lub nie zapewnia już potrzebnego wsparcia czas na nowy. Pozbądź się staruch poduszek i kołder. Według ekspertów poduszki i kołdry należy wymieniać co dwa lata. A jeśli nie można ich prać to tylko 6 miesięcy. Brudne są siedliskiem roztoczy i pleśni oraz prowadzą do alergii i chorób.

6. Odzież i akcesoria

Przejmij kontrolę nad swoimi szafami, a także wszelkimi komodami i koszami z sezonową odzieżą, butami i akcesoriami. Jeśli nie nosiłeś ich przez rok już ich nie założysz. Oddaj również rzeczy, które już nie pasują do twojej budowy czy stylu życia.

7. Meble i dekoracje

Nie przenoś mebli, które nie będą pasować w nowym domu. Po co tracić czas, energię i fundusze na przenoszenie czegoś co za kilka dni trafi i tak na śmietnik.

8. Materiały biurowe i dokumenty

Posegreguj zanim przeniesiesz się do nowego domu. Pamiętaj o pięcioletniej potrzebie trzymania dokumentów na potrzeby podatkowe. Stare magazyny, wycinki z gazet wyrzuć. Książki, do których nie wracasz oddaj do biblioteki.

9. Przestarzała elektronika

Odłóż na bok wszelkie niezbędne rzeczy. Stare kable, telefony i inne nieużywane przedmioty elektroniczne bezpiecznie zutylizuj.

 

10. Stary sprzęt sportowy

Przyjrzyj się sprzętowi sportowemu i rekreacyjnemu. Rakietki do badmintona, piłka do kosza, kajak. Kiedy ostatni raz korzystałeś ze sprzętu, który masz w domu? Jeśli nie masz w najbliższym czasie planów ponownego wykorzystania dawnych hobby, rozważ przekazanie sprzętu lokalnym drużynom sportowym lub sprzedaj.

Minimalizm – droga do wyzwolenia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię