Na naukę nigdy nie jest za późno!

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Naucz się kilku nowych słów dodanych do słownika w tym roku.

Chcesz być na czasie, dołącz do swojego słownictwa poniższych kilka słów. Co roku do słownika dodawane są nowe słowa. Oto najpopularniejsze, najzabawniejsze i najdziwniejsze tego roku:

Sharent – możesz nie wiedzieć, co oznacza słowo „sharent”, ale na pewno znasz nie jednego sharent’a. Według Dictionary.com, słowo to jest używane do opisania rodzica, który często korzysta z mediów społecznościowych do udostępniania zdjęć lub innych informacji o swoim dziecku.

 

Puggle – to nie tylko nowe słowo, ale również nowa rasa psa. Krzyżówka mopsa – pug z beagle to po prostu puggle.

Techlash – według Dictionary.com jest to „silna negatywna reakcja lub ostry sprzeciw wobec największych firm technologicznych, ich pracowników lub produktów”.

Nothingburger – tym słowem określa się coś nieistotnego. Według Dictionary.com, jest to „często nagłośnione wydarzenie lub sytuacja, o której mówi się, że ma mniejszy wpływ lub znaczenie niż oczekiwano”.

Beardo – słowo to ma dwa znaczenia. Pierwsze to osoba z brodą – beard znaczy broda. Drugie znaczenie to określenie mężczyzny z intelektem lub hipisa.

GOAT – dokładnie w ten sposób pisane, nie ma nic wspólnego z kozą. Jest akronimem – Greatest Off All Time – Największy Wszech Czasów. Służy do określania lub opisywania „osoby lub rzeczy, które są uważane za najlepsze w historii w określonej dziedzinie, kategorii.

Awesomesauce – nie znaczy niesamowity sos, tylko wydarzenie, które określamy jako naprawdę wspaniałe. Według Oxford English Dictionary, słowo to oznacza „bardzo dobry; doskonały”.

Man hug – trafił w tym roku do słownika. Uścisk męski znany nie od dziś. Oxford English Dictionaries tłumaczy man hug jako „przyjacielskie uściski między dwoma mężczyznami, którym często towarzyszy uścisk dłoni, klaskanie w plecy itp.”

Zoom – w tym roku otrzymało nowe znaczenie. Według Oxford English Dictionary jest to czasownik nieprzechodni i przechodni, który oznacza „komunikować się z (osobą lub grupą ludzi) przez Internet, zazwyczaj poprzez czat wideo, przy użyciu aplikacji Zoom”.

Chichi – hmmmm…. nowe określenie na kobiece piersi trafiło do słowników.

Chicagoese – jako przymiotnik oznacza„ odnoszące się do lub charakterystyczne dla miasta Chicago, jego mieszkańców, mowy lub języka tam używanego. Słowo Chicagoan odchodzi do lamusa.

Chicagoland – słowo od lat określające Chicago i okoliczne regiony północno-wschodniego Illinois znalazło swoje miejsce w słownikach.

Schmoozefest – kiedyś nazywane cocktail party dzisiaj ma nowe określenie schmoozefest. Określa
„sztuczne” spotkania towarzyskie.

YOLO – you only live once – prawda! Określenie to wyraża pogląd, że należy jak najlepiej wykorzystać chwilę obecną, nie martwiąc się o przyszłość (często jako uzasadnienie zachowań impulsywnych lub lekkomyślnych).

Gaydar – radar gejowski, czyli rzekoma zdolność homoseksualistów do rozpoznawania się za pomocą bardzo drobnych znaków.

Zasada 2 minut, czyli szybki sposób na zarządzanie czasem

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię