10 uroczych miasteczek Pensylwanii. Koniecznie musisz je odwiedzić!

Urocze miasteczka, historia, natura, sztuka i kultura. To wszystko przyciągają każdego roku tysiące turystów do Pensylwanii.

Jeśli myśli o spędzeniu kilku dni w ciszy w pięknym otoczeniu poniższe 10 urokliwych miasteczek Pensylwanii może być wspaniałą ofertą dla ciebie:

1. Ridgeway

Ridgway, położony na skraju Allegheny National Forest, łączy w sobie naturę, artystyczną atmosferę i wspaniałą scenę lokalnych biznesów. Ridgway znane jest również z wielu festiwali i imprez na świeżym powietrzu. Bliskość Allegheny National Forest oferuje wycieczki pisze, pływanie kajakami, jazdę konną i kempingi. Warto tu zawitać jesienią.

2. Ohiopyle

Tam znajdziesz więcej drzew niż mieszkańców. Jest to perfekcyjne miejsce do odpoczynku w ciszy i naturze. Nazwa miasteczka pochodzi od parku stanowego Ohiopyle, który jest idealnym do uprawiania turystyki pieszej po 20 000 akrów pięknej dzikiej przyrody oraz Great Allegheny Passage, 150-kilometrowym szlakiem turystycznym i rowerowym, który przechodzi przez miasto. Główna atrakcja w Ohiopyle to słynny dom Franka Lloyda Wrighta Fallingwater, niezapomniane dzieło architektury, które zostało częściowo zbudowane nad naturalnym wodospadem.

Ohiopyle, Pensylwania

3. Yardley

George Washington przekroczył rzekę Delaware w noc Bożego Narodzenia w 1776 roku w tym uroczym miasteczku. Dziś Yardley słynie z historycznego centrum miasta, które wypełnione jest butikami, tawernami i zabytkowymi budynkami.

 

4. New Hope

New Hope to malownicze miasteczko położone nad rzeką Delaware, w samym sercu hrabstwa Bucks. Znajduje się tam Bucks County Playhouse, w którym często znani i lubiani z dużej sceny celebryci grają. Jest to miejsce wspaniałych restauracji i historycznej Ivyland Railroad.

5. Milford

Obok Milford znajduje się Delaware Water Gap National Recreation Area z wielom szlakami do przejścia czy przejechania. Miasto ma również bogatą historię. W Muzeum Kolumn znajduje się flaga Lincolna, oraz National Historic Site Gray Towers, malowniczy dom 28. Gubernatora Stanu – Gifforda Pinchota. W centrum znajduje się wiele butików, sklepów i restauracji. Co roku w Milford odbywają się Festiwal Filmowy Black Bear i Festiwal Muzyczny. Milford znajduje się zaledwie 90 minut od Nowego Jorku.

Milford, Pensylwania Fot. www.milfordboro.org

6. Wellsboro

Wellsboro to dom Wielkiego Kanionu Pensylwanii. Jest to 50-milowy i głęboki na 1000 stóp wąwóz Pine Creek. Oprócz tego pobyt w tym świetnie zachowanym wiktoriańskim mieście przeniesie każdego odwiedzającego w czasie. Mieszkańcy twierdzą, że każdy odwiedzający powinien udać się do lodziarni Frog Hut.

7. Lancaster

Serce holenderskiej społeczności Pensylwanii znajduje się w Lancaster, które w latach 1799-1812 było stolicą stanu. Tutejsze farmy oferują mnóstwo wspaniałej żywności i świeżych produktów, które można znaleźć na najstarszym w USA rynku publicznym – Lancaster Central Market. Miasto jest także punktem wyjścia dla Lancaster County Art Gallery Trail, szlaku galerii, który przebiega przez kilka pobliskich miast i prezentuje najciekawsze i niedrogie dzieła sztuki w okolicy. W miasteczku znajduje się również Amish Farm i Mennonite Information Center. A jesienią warto się udać tam na Liederkranz, Oktoberfest w hrabstwie Lancaster, która ma miejsce od 1810 roku.

8. Stroudsburg

To jak Napa, tylko w Pensylwanii. Oprócz grona winnic znajdujących się w okolicy, miasteczko oferuje Sherman Theatere, Stroud Mansion dla tych lubiących historię oraz wycieczki piesze, rowerowe i wędkarstwo w Brodhead Creek dla lubiących naturę. W pobliżu znajduje się kilka ośrodków narciarskich, w tym Shawnee Mountain Ski Area.

Stroudsburg, Pensylwania Fot. stroudsburgboro.com

9. Jim Thorpe

Znane jako „Szwajcaria Pensylwanii”, Jim Thorpe szczyci się historycznym centrum miasta i siedzibą kolei widokowej Lehigh Gorge, która zabiera gości na malownicze wycieczki wzdłuż rzeki Lehigh. Miasto zostało nazwane na cześć złotego medalisty olimpijskiego Jima Thorpe’a. W mieście znajduje się również muzeum węgla Muzeum i Centrum Kultury Mauch Chunk.

10. Doylestown

Zamiast do Europy udaj się do Doylestown. Doylestown, tętniące życiem miasto, w którym znajduje się zamek Fonthill, XX-wieczna mieszanka architektury gotyckiej, średniowiecznej i bizantyjskiej. Miłośnicy sztuki mogą również odwiedzić Michener Art Museum, które prezentuje obrazy impresjonistów z Pensylwanii i Mercer Museum. A zwolennicy przebywania na świeżym powietrzu powinni udać się do pobliskiego Parku Stanowego Nockamixon. Doylestwon jest również znany z farm lawendowych dlatego warto się tam udać w czerwcu i lipcu, kiedy to lawenda kwitnie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię