5 niezawodnych sposobów na rozwijanie intuicji

Intuicja to słowo, które wywodzi się z łacińskiego intuitio, oznaczającego przeczucie czy wejrzenie. Przeczucie to skutek nieświadomego kumulowania doświadczeń. Myśląc o wejrzeniu mamy zazwyczaj na myśli wnętrze swej świadomości.

Spojrzenie na nieuświadamiane aspekty wydarzeń może uchronić nas przed popełnieniem wielu błędów. Szczególnie przydaje się to podczas podejmowania decyzji w nowych sytuacjach.

Dla niektórych słuchanie głosu intuicji jest proste, inni nie chcą się nią kierować wcale. Każdy z nas powinien jednak ją doskonalić. Czy tego chcemy, czy nie, ona w znacznym stopniu decyduje o naszym zachowaniu (przed, w trakcie lub po danym zdarzeniu).

Jest mnóstwo sposobów na jej rozwijanie. Najlepsze z nich to:

1. Pisanie pamiętnika

Wskazane jest prowadzenie jego codziennie. Jednak jeśli nie damy radę, możemy notować w nim tylko te chwile, które były dla nas trudne. Piszmy o wydarzeniu, jego szczegółach i naszych emocjach, przemyśleniach. Takie zapiski (szczególnie czytane po pewnym czasie) pozwolą nam się nieco zdystansować od tego, co już za nami. Po za tym pozwolą lepiej poznać samego siebie.

 

2. Wycisz się

Usiądź wygodnie w twoim ulubionym miejscu. Postaraj się nie myśleć o niczym. Wsłuchaj się w bicie swojego serca.

Na początku to nie jest łatwe. Natłok myśli możesz spisać na kartce lub po prostu powtarzaj sobie: Później, nie teraz. Nie włączaj muzyki, staraj się nie słyszeć hałasów z ulicy. Powtarzaj to ćwiczenie codziennie. Z biegiem czasu będzie ci coraz łatwiej.

3. Użyj afirmacji

Słowa, które wypowiadasz, mają dużą moc, również te, które kierujesz do samego siebie. Powtarzaj sobie kilkakrotnie rano lub po wyciszeniu się takie zdania jak na przykład:

Ufam swojej intuicji.
Ufam sile i mądrości mojej intuicji.
Wierzę, że moja intuicja pomoże rozwiązać mi problemy i pokonać przeszkody.

Na początku trudno wypowiada się te słowa. Z czasem, jeśli będziesz prowadzić dziennik, zauważysz szybko korzystne zmiany. Wypowiadając je będziesz uśmiechać się do siebie.

4. Rób, to co uwielbiasz

Czas poświęcony pasjom i przyjemnością to chwile, gdy twoja świadomość i podświadomość to jedno. Czując radości, spełnienie, czy satysfakcję, nie grasz, jesteś sobą. To trochę jak randki z intuicją, piękne chwile spędzane z przyjacielem.

5. Spędzaj czas na łonie natury

Tu łatwiej się wyciszyć, zapomnieć o troskach. Łatwiej jest zauważyć działanie intuicji. Wystarczy komar lub nietypowy szelest liści, by zerwać się z krzesła i obejrzeć. Można, wsłuchując się w odgłosy natury, usłyszeć, jak bicie twego serca łączy się z nimi w jakiś niepojęty sposób.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię