Lista zawodów, które najczęściej wybierają psychopaci

W codziennym życiu bardzo trudno rozpoznać jest psychopatów. Zazwyczaj wydają się oni być normalni, uprzejmi, a także bije od nich charyzma oraz potrafią budzić w Nas sympatię.

Jednak, jak pokazuje brytyjski psychol Kevin Dutton w swojej książce „The Wisdom of Psychopaths: What Saints, Spies, and Serial Killers Can Teach Us About Success” istnieją zawody, w których wzrasta szansa na spotkanie psychopaty w pracy.

Przedstawiamy listę 10 zawodów, które statystycznie najczęściej wykonują psychopaci.

1. CEO

Psychopaci potrafią decydować się na trudne decyzje i poświęcać wiele w imię osiągnięcia sukcesu. Pozwala to wielu z nim osiągać wysokiego stanowiska, które dają im poczucie władzy oraz pozwalają sprawować kontrolę nad innymi ludźmi, a także wykorzystywać ich do swoich celów.

2. Prawnik

Psychopaci to często osoby pewne siebie, charyzmatyczne i potrafiące opanować swoje emocje i nerwy nawet w największym stresie. Wszystko to pomaga w zawodzie prawnika, gdzie nie ma miejsca na sentymenty.

3. Prezenter telewizyjny i spiker radiowy

Wielu psychopatów chce zostać wystawionym na widok publiczny, co jest przejawem ich narcystycznej osobowości. Rola prezenterów telewizyjnych czy spikerów radiowych pozwala im na pełnie ról publicznych i bycie w centrum uwagi.

4. Handlowiec

Psychopata doskonale sprawdza się w roli sprzedawcy, ponieważ potrafi bez żadnych skrupułów promować dany produkt, podkopywać konkurencję oraz dążyć do osiągania jak najlepszych wyników sprzedażowych – wyższych od swoich współpracowników.

5. Chirurg

Jednym z najpopularniejszych zawodów wśród psychopatów jest bycie chirurgiem, który musi wyróżniać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami oraz podejmować trudne, szybkie decyzje w niezwykle stresujących sytuacjach. W takich warunkach doskonale potrafi odnaleźć się wielu inteligentnych i pracowitych psychopatów, którzy nastawieni są na sukces.

6. Dziennikarz

Wielu z psychopatów to osoby niezwykle charyzmatyczne, skoncentrowane na realizacji swoich obowiązków i nieco bezwzględne, dlatego doskonale sprawdzają się one w roli dziennikarza.

7. Oficer policji

Niezwykła odporność na stres oraz umiejętność wczucia się w specyficzne zachowania innych osób sprawia, że psychopaci często osiągają wysokie stanowiska w strukturach policji. Świetnie radzą sobie oni w niebezpiecznych i nerwowych sytuacji, które są codziennością dla oficera policji.

8. Osoba duchowa

Jak pokazują statystyki, wśród księży można spotkać wielu psychopatów. Wybierają oni tą profesję ze względu na możliwość wykorzystywania innych ludzi poprzez czarowanie ich swoją charyzmą i przysłanie swoich czynów wiarą. Bycie duchownym może też być doskonałym usprawiedliwieniem dla ich poczynań, w końcu księdzu wybaczy się więcej.

 

9. Szef kuchni

Praca w gastronomii, gdzie przez większość dnia ma się dostęp do ostrych noży i ognia wydaje się być doskonałym miejscem dla psychopaty, dlatego wielu z nich szuka pracy w zawodzie kucharza.

10. Służba cywilna

Brak emocji, doskonałe radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach oraz brak uczuć wobec innych sprawia, że psychopaci mogą myśleć szybko i logicznie. Takie umiejętności doskonale sprawdzą się w służbie cywilnej odpowiedzialnej za utrzymywanie porządku.

Jesteś „dziwakiem”? Masz większe szanse na odniesienie sukcesu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię