10 rzeczy których nie wypada robić „w gościach”

Jeśli chcemy trzymać poziom i klasę, są pewne zasady, których trzeba się trzymać. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie jakie zrobimy na innych osobach jest najważniejsze dlatego musimy pamiętać o rzeczach, których nie powinno się robić w „gościach”.

1. Zdejmowanie butów – bardzo kontrowersyjny temat. Najprościej jest po prostu je zdjąć wchodząc do mieszkania nie każdy życzy sobie aby nanieść mu śmieci do mieszkania nawet jak mówi inaczej bo tego od niego wymaga kultura.

2. Nie powinniśmy przychodzić z pustymi rękoma. Jak już dostaliśmy zaproszenie powinniśmy postarać się jakoś odwdzięczyć gospodarzowi i przynieść mu mały upominek.

 

3. Nie powinniśmy bez zawiadomienia gospodarza robić mu niemiłych niespodzianek i brać ze sobą dodatkowych gości. Nie zawsze może mu się to spodobać i może nie być na to przygotowany i czuć się niekomfortowo.

4. Krytyka. Jeśli nie podoba nam się wystrój mieszkania, czy nie smakuje nam placek postarajmy się zachować to dla siebie, musimy postawić się na miejscu gospodarza i docenić zaprosiny.

5. Nie powinniśmy zwiedzać samemu mieszkanie, może gospodarz nie jest na to przygotowany i nie posprzątał jakiegoś pomieszczenia i nie życzy sobie by do niego wchodzić.

6. Spóźnianie się. Jeśli dostaliśmy zaproszenie powinniśmy za wszelką cenę być na czas w jakim spotkanie było umówione tego wymaga od nas kultura. Natomiast jeśli naprawdę nie możemy dotrzeć na czas informujemy o tym gospodarza.

7. Zbyt długie przesiadywanie. Każdy gość powinien z wyczuciem wiedzieć kiedy zakończyć wizytę u gospodarza, musimy szanować jego czas i nerwy.

 

8. Niepilnowanie dzieci. Gdy dostaliśmy zaproszenie z dziećmi nadal ciąży na nas obowiązek ich pilnowania, dzieci mogą coś potłuc czy zepsuć a potem będzie nam głupio.

9. „Czucie się jak u siebie” wzięte zbyt bardzo na poważnie, nie możemy się rządzić w nie swoim domu kłaść nóg na stół iść do lodówki i wybierać sobie z niej co chcemy.

10. Nie przychodź w gości głodnym, ale też nie najedzonym do syta. W gościach gdy jesteśmy częstowani powinniśmy zjeść co nam proponują, ale nie obżerać się bo jest to nieeleganckie.

30 rzeczy których nie powinniśmy robić w samolocie

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię