Przepis na Cheeseburgera

Cheeseburger to hamburger z dodatkiem sera. Tradycyjnie plaster sera kładzie się na mięsnym kotlecie, na krótko przed podaniem, co pozwala serowi lekko się roztopić.

Cheeseburgery mogą różnić się strukturą, składnikami i składem. Podobnie jak w przypadku innych hamburgerów, cheeseburger może zawierać dodatki, takie jak sałata, pomidor, cebula, pikle, bekon, majonez, ketchup i musztarda. W restauracjach typu fast food ser używany w cheeseburgerach to zazwyczaj ser topiony. Alternatywnie można stosować inne topliwe sery, na przykład to cheddar, swiss lub mozzarella.

Dodawanie sera do hamburgerów stało się popularne w 1920 roku. Istnieje kilka sprzecznych twierdzeń co do tego, kto stworzył pierwszego cheeseburgera. Lionel Sternberger podobno wprowadził cheeseburgera w 1924 w wieku 16 lat. Wczesnym przykładem cheeseburgera pojawiającego się w menu jest menu z 1928 roku dla restauracji O’Dell’s w Los Angeles, w której wymieniono cheeseburgera z dodatkiem chili za 25 centów. W Stanach Zjednoczonych Narodowy Dzień Cheeseburgera obchodzony jest corocznie 18 września. Poniżej zamieszczamy nasz przepis na prawdziwego i przepysznego amerykańskiego cheeseburgera!

Przepis na Cheeseburgera

Składniki:

Przygotowanie

Pomidory umyj i pokrój w plastry, cebulę drobno posiekaj. Mięso przełóż do miski, dodaj jajko i jedną posiekaną cebulę, dopraw solą i pieprzem. Następnie z przygotowanego mięsa uformuj 4 kotlety, upiecz je w piekarniku, grilluj lub usmaż na patelni beztłuszczowej. Bułki przekrój na pół. Na grillu elektrycznym lub patelni beztłuszczowej podpiecz bekon i wewnętrzne strony bułek. Każdy spód bułki przełóż liściem sałaty, kotletem, plastrem sera, plastrami pomidora, bekonu, i cebulą, dopraw ketchupem i musztardą (lub ulubionym sosem). Ważne, aby ser został położony na jeszcze ciepłego kotleta – dzięki temu będzie mógł się lekko stopić. Na koniec nałóż wierzchnią część bułki i lekko dociśnij.

Historia i przepis na Hot-doga

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię