Przepis na fenomenalną nalewkę z miodu

Miód to produkt spożywczy, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób ceniących jego fenomenalny smak oraz doskonałe właściwości lecznice. Przy jego pomocy przygotowywane są pyszne desery, ciepłe napoje oraz napoje alkoholowe, takie jak nalewka z miodu.

Trunek przygotowywany na bazie miodu uchodzi za prawdziwy rarytas, który posiada doskonały, głęboki smak, aromatyczny zapach oraz niezwykle korzystne właściwości prozdrowotne.

Przedstawiamy sprawdzony przepis na domową nalewkę z miodu!

Do przygotowania nalewki z miodu potrzebujemy tylko kilku składników, do których zalicza się:

• 100 g miodu,
• 0,25 l wody źródlanej,
• 0,5 litra spirytusu.

Przygotowując nalewkę z miodu warto korzystać z dobrej jakości składników, dlatego wybierając miód należy sięgać po ten pochodzący ze sprawdzonych źródeł. Miód przeznaczony do przygotowania nalewki nie powinien także posiadać zbyt dominującego smaku – doskonałym wyborem w tym przypadku okazuje się być miód lipowy, miód spadziowy lub miód akacjowy.

Sięgając po wodę wybierz wysokojakościowe produkty lub wcześniej przegotowaną wodę kranową. Z kolei, spirytus powinien być możliwe jak najwyższej próby, czyli jak najbardziej mocny.

Proces przygotowania pysznego i aromatycznego napoju alkoholowego, jakim jest nalewka z miodu nie jest skomplikowany i nie wymaga posiadania żadnych specjalnych umiejętności. Składa się jedynie z kilku prostych do wykonania kroków, które przedstawiamy poniżej:

1. Rozpuszczenie miodu w wodzie, którą można lekko podgrzać w celu ułatwienia tego procesu. Jednak nie należy doprowadzać do jej wrzenia. Następnie warto także zebrać pianę, która może pojawić się na wierzchu płynu.
2. Wlanie miodu do odpowiednio dużego słoika.
3. Dodanie odpowiedniej ilości spirytusu, który niemal natychmiast zareaguje ze słodką substancją.
4. Szczelne zamknięcie słoika i odstawienie go na około 3 dni.
5. Przelanie nalewki do mniejszych butelek.

Po przygotowaniu trunku jest on niemal od razu gotowy do spożycia, co pozwala szybko cieszyć się jego pysznym smakiem i niepowtarzalnym aromatem.

Przepis na nalewkę i likier z melisy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię