Jakie zmiany zamierza wprowadzić Elon Musk na Twitterze?

Elona Muska większości osób nie trzeba przedstawiać. Musk znany jest również szerszej publiczności z bardzo dużej aktywności w mediach społecznościowych. Jest fanem memów, lubi grać w gry komputerowe i aktywnie komentuje wydarzenia na świecie.

Na początku celem Elona Muska było wykupienie większości udziałów firmy tak aby mieć wpływ na zmiany zachodzące na platformie.

Chwile później Musk złożył firmie ofertę wykupienia wszystkich akcji tak aby był on jedynym właścicielem Twittera. Transakcja została zatwierdzona dzięki czemu Twitter stał sie w 100 procentach własnością Muska.

Główną zmianą, którą miliarder chce wprowadzić na platformie jest całkowite zniesienie cenzury, tak aby każdy miał 100 procentową swobodę komentowania zdjęć, postów etc. do tego ma zniknąć możliwość blokowania osób.

Wiele osób skrytykowało plan Muska na zniesienie cenzury ponieważ brak cenzury idzie w parze z mową nienawiści, która nie może być akceptowana i tolerowana na twitterze.

Wypowiedź prezesa Krajowego Stowarzyszenia na rzecz popierania ludności kolorowej Derricka Johnsona:

„Panie Musk: Wolność słowa jest wspaniała, mowa nienawiści jest nieakceptowalna. Dezinformacja i mowa nienawiści NIE MOŻE BYĆ TOLEROWANA na Twitterze“

Z tego co wiadomo Elon Musk nie ma jeszcze możliwości wprowadzenia zmian na platformie. Prawdopodobnie cały proces sprzedaży akcji firmy zajmie jeszcze parę miesięcy.

Nazywa się Mark Bryan. Ma 61 lat. Nosi szpilki i spódnice. Poznajcie gwiazdę Instagrama

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię