Osiem zmian, które pomogą ci osiągnąć pełny potencjał

Aby mieć to, czego chcesz, musisz zrezygnować z tego, co cię powstrzymuje od osiągnięcia celu. Zmiany są bolesne, ale nie tak bolesne, jak utknięcie w przeszłości i patrzenie jak teraźniejszość ulatnia się.

Nie pozwól, aby twoja przeszłość i negatywne podejście do zmian zniszczyły szanse na sukces i szczęście. Wprowadź poniższych osiem zmian, aby osiągnąć swój pełny potencjał:

1. Nie musisz być tą samą osobą, którą byłeś do tej pory

Świat nas zmienia, czas nas zmienia, doświadczenia nas zmieniają. Czasami w walce z trudnościami należy wyjść poza to co znamy, poza siebie i podjąć nowe kroki, aby przezwyciężyć to co nam zgotował los.

2. Nie skupiaj się na tym czym nie jesteś lub czego ci brakuje

Twoje myśli są odzwierciedleniem ciebie. Złe myśli, zły dzień. Skup się na miłych i pozytywnych słowach, myślach i czynach o sobie. Bycie miłym dla siebie jest tak samo ważne jak bycie miłym dla innych. Łatwiej ci będzie stawić czoła problemom z pozytywnym nastawieniem.

3. Przestań żałować tego, czego nie dokonałeś w przeszłości

Lub tego co się wydarzyło w przeszłości. Kiedy tkwisz w przeszłości z żalem do życia albo o życiu, które zostało w przeszłości nie masz czasu na skupieniu się na teraźniejszości. Psychologowie twierdzą, że 98% bólu, który odczuwasz dzisiaj, jest tworem twojego emocjonalnego przywiązania do przeszłości. Podziękuj przeszłości za to co ci dała i zrób miejsce dla dziś i teraz.

4. Porzuć myślenie, że wszystkim innym jest o wiele łatwiej niż tobie

Co jest warte zachodu, nigdy nie jest łatwe. Nie skupiaj się na innych bo tak naprawdę nie wiesz z czym się zmagają, jakie problemy nawiedzają ich życie i jak sobie z nimi radzą.

5. Nie porównuj się z innymi

Porównywanie z innymi nie wnosi nic do twojego życia. Nie pomaga ci to w byciu lepszym, nie poprawia to twojej sytuacji, nie pomaga ci w znalezienie szczęścia i spełnienia. Droga obrana przez innych niekoniecznie jest właściwą drogą dla twojego życia. Znajdź swoją drogę i nią idź. Twoje życie twoja podróż. Wybierz swój własny środek transportu. Zaufaj sobie, że jesteś we właściwym miejscu we właściwym czasie.

6. Nie szukaj aprobaty u innych na siłę

Słuchanie innych przy próbach podjęcia każdej decyzji powstrzymuje cię od osobistych osiągnięć. Nie masz żyć według innych. Masz żyć własnym życiem. Twoje szczęście i sukces zależą od ciebie.

 

7. Porzuć nadmierne myślenie i martwienie się o wszystko

Lęk, niepokój powodują niezdecydowanie i nie prowadzą do rozwiązania problemu. Analiza jest dobra, ale zamartwianie się i odkładanie załatwienia problemów na jutro nie prowadzi do szczęścia. Załatwiaj sprawy na bieżąco, nawet te najtrudniejsze. Da ci to komfort i spokój psychiczny.

8. Zacznij zadawać dobre pytania

Spędzasz swój czas i energię zadając pytania 'czy’ – czy to, co robisz, jest możliwe, czy jesteś wystarczająco dobry, aby to osiągnąć, czy jest to słuszne, czy ci się uda. Te pytania nie wnoszą nic pozytywnego w twoje życie, a wręcz wysysają z ciebie całą energię i motywację. Zmień pytania na 'jak, kto i co’ -jak sprawię, by tak się udało, jaki jest pierwszy krok, kto może mi w tym pomóc, co muszę zrobić, aby to osiągnąć. Spędź energię na szukaniu odpowiedzi, które pomogą Ci zbliżyć się do sukcesu.

Na dwór czy na pole? SONDA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię