13 niezawodnych i prostych sposobów na uprawianie roślin za darmo

W ostatnim czasie modę i popularność zyskała ekologiczna żywność, a wśród niej warzywa najlepiej prosto z własnego ogródka lub tarasu.

Jeśli nie lubisz kłopotów z wysiewem nasion lub nie chcesz wydawać pieniędzy na kupowanie nasion – przeczytaj ten post do końca, aby poznać nasze 13 prostych zasad sadzenia, aby uprawiać rośliny za darmo – z warzyw i owoców, które masz w domu! Postępuj zgodnie z naszymi niekonwencjonalnymi i łatwymi sztuczkami sadzenia, aby uprawiać żywność bez żadnych kosztów.

1. Ogórki z ogórka

ogórek

Pokrój ogórek i wyciągnij jego nasiona za pomocą łyżki, dodaj te nasiona do szklanki wypełnionej wodą. Następnie zbierz nasiona, które osadzają się na dnie szklanki- przenieś je do gleby, a wkrótce będziesz mieć świeże, wyhodowane w domu ogórki!

2. Prosta uprawa lawendy

lawenda

Czy wiesz, że kwiat lawendy może dostarczyć ci garści nasion? Potrzyj kwiat lawendy w dłoni, aby wydobyć maleńkie nasionka. Rozłóż je i zawiń w ręcznik papierowy, spryskaj wodą i pozostaw na noc. Następnie przenieś się do gleby. W ciągu 8-10 tygodni będziesz mieć nowe rośliny lawendy!

3. Bakłażany z bakłażana

bakłażan

Zrób nacięcie na spodzie bakłażana, podgrzewaj w mikrofalówce przez dwie minuty, obierz, usuń nasiona, dodaj je do szklanki wody i odcedź. Teraz weź skorupkę jajka, napełnij ją mieszanką ziemi, zasiej nasiona i przenieś do wytłoczki do jajek. Przesadź sadzonki do gleby, gdy zaczną bardziej rosnąć. Już w ciągu 12-14 tygodni możesz cieszyć się świeżymi bakłażanami z domowej uprawy!

4. Domowa uprawa imbiru

imbir

Wytnij małe kawałki z kłączy imbiru – takie, które mają pąki, posadź je w ziemi doniczkowej, upewniając się, że przecięta strona jest skierowana w dół. Nie zakopuj ich zbyt głęboko. Dokładnie podlewaj i trzymaj w miejscu z filtrowanym światłem słonecznym. Będziesz mieć nowe sadzonki imbiru w mgnieniu oka!

5. Świeże domowe ziemniaki

ziemniak

Weź kiełkującego ziemniaka i pokrój go na dwie części. Napełnij doniczkę mieszanką doniczkową, posadź ziemniaka ściętą stroną do dołu i kiełkiem do góry, a następnie podlej roślinę. Wkrótce będziesz mieć świeże domowe ziemniaki!

6. Czas na dynię

dynia

Odetnij wierzch dyni, zgarnij nasiona, rozłóż je na mieszance ziemi dla roślin i przykryj warstwą ziemi i dobrze podlej. Możesz to zrobić zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, gdy temperatura przekracza 15 stopni C. Ta sztuczka działa dobrze także z tykwami ​​i kantalupami.

7. Własna papryka

papryka

Przekrój paprykę i zbierz jej nasiona do miski. Teraz weź garnek, napełnij go mieszanką ziemi do roślin, rozprowadź nasiona, dobrze podlej i umieść w miejscu, w którym będzie padało światło. Nasiona wykiełkują w ciągu kilku tygodni.

 

8. Własne pomidory z plastrów pomidora

pomidory

Oto prosty sposób na hodowanie soczystych pomidorów w domu. Świeżego pomidora pokrój w plastry o grubości ok 0,5cm i połóż je na ziemi w doniczce. Przykryj plastry cienką warstwą ziemi, spryskaj wodą, aby powierzchnia była wilgotna i czekaj – wkrótce pojawią się nowe sadzonki pomidorów!

9. Własna cebula

cebula

Nie da się nie zauważyć, że cebula zaczyna kiełkować podczas zwykłego przechowywania. Wszystko, co trzeba zrobić, to posadzić ją w ziemi, aby mieć świeżą zieloną cebulę. Nie zakopuj jej zbyt głęboko. Dobrze podlej i umieść w miejscu, w którym będzie miała dostęp do światła słonecznego.

10. Cytryna w kubku

cytryna

Kilka pestek cytryny wrzuć do kubka z mieszanką ziemi do roślin. Dobrze podlewaj i trzymaj na blacie kuchennym lub parapecie. Wkrótce w ciągu kilku tygodni będziesz mieć nową roślinę.

11. Własny nagietek

nagietek

Suszone kwiaty nagietka mają w sobie nasiona, które można wykorzystać do wyhodowania nowej rośliny. Pocieraj suszone kwiaty rękoma nad grządką lub doniczką. Płatki i nasiona nagietka wkrótce opadną i wykiełkują!

12. Przepękla ogórkowata

przepękla ogórkowata

Przepękla ogórkowata to również świetna opcja na rozpoczęcie hodowli. Możesz go rozciąć, wyjąć nasiona i zasiać je, lub masz też możliwość posadzenia całego owocu w doniczce. W ten sposób uzyskasz wiele sadzonek. Jeśli jesteś zbyt leniwy na obie rzeczy, możesz po postu umieścić owoc gdziekolwiek, aby rósł – wkrótce zobaczysz, jak rośnie wiele roślin, przerzedzaj je i wybierz kilka najlepszych okazów.

13. Własny ananas

Ananas jest dość łatwy w uprawie – nie tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wszystko, co musisz zrobić, to odciąć główkę świeżego ananasa i wyhodować go w doniczce wypełnionej świeżą mieszanką ziemi do roślin. Uformuje korzenie w ciągu 2-3 tygodni, a wkrótce będziesz mieć nową roślinę.

39 ziół, które warto zbierać w kwietniu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię