Joe Biden, Kamala Harris a może ktoś inny? Wyniki sondażu

Joe Biden zapowiedział, że w 2024 roku zamierza walczyć o swoją reelekcję. Jeśli z jakichś przyczyn by do tego nie doszło, istnieje spora szansa na to, że Kamala Harris może przejąć urząd prezydenta USA. Tak przynajmniej twierdzą sondaże.

  • Zobacz także: Od jej śmierci minęło 60 lat. Ile faktów zostało zatuszowanych?

Według sondażu POLITICO/Morning Consult z grudnia 2021 roku, poparcie Harris w tej grupie czarnoskórych wyborców wyniosło aż 52 procent. Jej najbliższym rywalem była kongresmenka Alexandra Ocasio-Cortez z poparciem 7 procent, zatem różnica jak można zauważyć jest kolosalna.

 

Według Cornella Belchera, badacza sondaży w Partii Demokratycznej, poparcie dla Harris wynika z prowadzonych przez nią działań i jej reakcji na nieustanną krytykę ze strony konserwatystów. Stratedzy Demokratów uważają, iż głos czarnoskórego elektoratu może być kluczowy w 2024 roku.

Należy dodać, że na przełomie ostatniego roku według bazy danych FiveThirtyEight, zostało przeprowadzonych ponad 27 sondaży, które miały na celu zbadanie rywalizacji w prawyborach Demokratów w 2024 roku i żaden z nich nie zawierał Bidena jako kandydata. 21 z nich wygrała Harris, natomiast 6 pozostałych nie planujący startować Obama.

Jak Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy w Polsce?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię