Ogromna cena za wirtualną tiarę. Życie bogaczy w oparach absurdu

Czy mając dużo pieniędzy można więcej? Na pewno tak, bo możliwości w obecnych czasach są ogromne. Tak samo ogromne jak pomysły w temacie co kupić – szczególnie teraz, jak nasz świat staje się coraz bardziej wirtualny.

Krypto waluty, NFT czy po prostu rozwój handlu przez Internet stał się dla nas codziennością. Powiedzenie „Kto bogatemu zabroni?” nabiera nowego znaczenia. W ostatnich czasach zaobserwowano nowy trend wśród osób chcących pokazać, że nie tylko ich stać na markowe rzeczy w świecie rzeczywistym ale również wirtualnym.

 

Marki takie jak np. Gucci wprowadziły ponad 400 cyfrowych wersji toreb w platformie gamingowej Roblox co dało mu dochód na poziomie 4000 dolarów za torbę. Idąc dalej chęcią zysku wprowadzili na rynek NFT, 8 – calowa figurkę ceramiczną, która klient kupował w wersji rzeczywistej i NFT. Świat cyfrowy oszalał kupując je po 1,5 ETH czyli po 4900 dolarów.

Dużo firm i branż luksusowych zaczęło sobie zdawać sprawę jak bardzo jeszcze nienasycony jest rynek. Nic dziwnego, skoro ktoś spędza ponad 8 godzin w internecie chce nie tylko pokazać na co dzień na co ich stać ale też właśnie chcą być traktowani poważnie w świecie , który jest dla nich nawet czasami ważniejszy niż ten rzeczywisty.

Granice absurdu sięgnęła wirtualna TIARA wysadzana pięknymi kamieniami, marki Dolce &Gabbana sprzedana za 300 tys. dolarów. Pewnie jeszcze z 3 lata temu było by to dziwne i uznane za szczyt snobizmu wydać tyle pieniędzy na coś, czego fizycznie nie posiadamy. Dziś jeżeli nie ma Cię w Internecie to nie istniejesz.

 

20 super łatwych sposobów na oszczędność

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię