Bill Gates znów ostrzega – „Najgorsze przed nami”

Fot. Twitter @BillGates

Bill Gates ponownie ostrzega przed koronawirusem, jego zdaniem pandemia wcale nie dobiegła końca.

Chociaż większość Europy znosi obostrzenia, były szef Microsoftu jest przekonany, że najgorsze dopiero nastąpi. Warto przypomnieć, że Gates ostrzegł świat przed możliwą pandemią jeszcze zanim się pojawiła.

Wiedza miliardera na temat pandemii oraz jego niektóre wypowiedzi budziły później wiele wątpliwości i teorii spiskowych. Teraz ostrzega ponownie. Pomimo oficjalnego zakończenia pandemii i traktowania infekcji koronawirusa jako „normalnej” choroby w Polsce i w wielu innych krajach europejskich Amerykanin twierdzi, że najgorsze jest jeszcze przed nami, w niedalekiej przyszłości pojawić się może wariant koronawirusa, który będzie o wiele groźniejszy od tych znanych obecnie.

 

Jego zdaniem, możliwy nowy wariant wirusa będzie bardziej transmisyjny i śmiertelny od tych, które znamy, jak stwierdził – „Nadal jesteśmy narażeni na ryzyko, że ta pandemia wygeneruje wariant, który byłby jeszcze bardziej transmisyjny i jeszcze bardziej śmiertelny”. Jeden raz Gates się nie pomylił, czy świat wysłucha jego ostrzeżenia tym razem?

Bill Gates od lat twierdzi, że to wirusy, a nie wojny, stanowią największe ryzyko „globalnej katastrofy”.

Kilka słów o tym, na co USA marnuje pieniądze

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię