Magiczny dom jak z Alicji w Krainie Czarów. Takie cuda tylko w… Polsce!

Któż z nas nie marzył o zaczarowanym domu pełnym domowego ciepła?

To co dla jednych zostaje marzeniem, inni wcielają w życie. Pewien tatuażysta z Solca Kujawskiego odważył się wprowadzić swoją wizję bajkowego domku w życie. Projekt zostanie najprawdopodobniej dokończony w tym roku ale już wzbudza zachwyt i kto wie? Może stanie się tak wielką atrakcją turystyczną, że turyści będą zjeżdzając się z całego świata by zobaczyć to cudeńko. Dom powstaje w Makowiskach, pomiędzy Solcem Kujawskim a Bydgoszczą. Zaprojektowało go studio architektoniczne Sergiel specjalizujące się w pracach nad kopułami.

Co ciekawe, filmy z budowy są na bieżąco publikowane i ogólnie dostępne w internecie.

Co było inspiracją dla tak odważnego projektu? Otóż wiecznie żywy Salvador Dali, a raczej jego muzeum znajdujące się w miejscowości Figueres w Hiszpanii. Znajdujące się ogromne jaja na dachu tego muzeum były nieoczywistym motywem, który wykorzystywał naturę i właśnie ta idea stworzyła grunt pod magiczny dom, który pare lat po tej wizycie w Hiszpanii powstanie w Polsce.

 

Dobrze, ale skąd pomysł na kształt imbryka? Jak doskonale wiemy, inspiracji można szukać wszędzie i również tym razem została znaleziona na drugim końcu świata, a dokładnie w Tajlandii, gdzie kupił niewielki czajnik do herbaty. Jak powiedział artysta „Jego kształt był najbliższy temu, który oczami wyobraźni widział jako kształt domu, ciepła”. W wnętrzu budowli ma powstać salon tatuażu, który z całą pewnością przyciągnie wiele osób zainteresowanych sztuką i będzie inspiracją na nadchodzące lata.

Jak widać magia nas otacza na codzień i jedyne co musimy zrobić to uwierzyć, że jest prawdziwa. Doceńmy artystów, którzy przybliżają nam to co nieosiągalne przynajmniej na moment.

16 Bram do piekieł na Ziemi

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię