Liczba ofiar przekroczyła milion. Opuszczone flagi w USA na ich cześć

Dla upamiętnienia miliona śmiertelnych ofiar pandemii Covid w USA, prezydent Joe Biden nakazał opuszczenie do połowy masztu flag na budynkach państwowych.

W wydanym przez Biały Dom oświadczeniu Biden zapowiedział kontynuowanie walki z pandemią poprzez szczepienia, testy i leczenie.

„Dziś odnotowujemy tragiczny moment: milion amerykańskich istnień ludzkich utraconych w wyniku COVID-19” – napisał Joe Biden dodając, że pandemia Covid na zawsze zmieniła życie wielu rodzin, lokalnych społeczności oraz narodu.

 

„Jill i ja modlimy się za każdą z tych osób” – zapewnił prezydent USA. Zaznaczył, że Ameryka nie może zobojętnieć wobec pandemii. „Musimy zachować czujność wobec pandemii i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ocalić jak najwięcej istnień ludzkich dzięki większej liczbie testów, szczepionek i terapii” – stwierdził Biden i wezwał kongres do przyznania dodatkowych funduszy na walkę z pandemią. „Niech Bóg błogosławi milion Amerykanów, którzy odeszli oraz ich bliskich” – zakończył oświadczenie prezydent Joe Biden.

IAR

Stany Zjednoczone wyemitowały monety inwestycyjne. Jest nawiązanie do Ukrainy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię