Putin grozi Polsce? Ambasador RP w Waszyngtonie odpowiada

Ambasador Polski w Waszyngtonie Marek Magierowski określił groźby Kremla pod adresem Polski mianem absurdalnych.

W wywiadzie dla telewizji Fox News ambasador wyraził przekonanie, że mimo obecnego sprzeciwu niektórych krajów, Szwecja i Finlandia zostaną przyjęte do NATO.

Marek Magierowski został zapytany o wypowiedzi przedstawicieli Kremla o konieczności „denazyfikacji” Europy wschodniej, przede wszystkim Polski. „Uważam te groźby za absurdalne i kuriozalne” – odpowiedział ambasador wskazując na „upokarzające” porażki rosyjskich wojsk na Ukrainie.

„Nie jestem wstanie wyobrazić sobie inwazji rosyjskich wojsk na Polskę, Litwę czy Finlandie w przewidywalnej przyszłości” – dodał. Ambasador przestrzegł jednak przed niedocenianiem zdolności bojowych Rosji, która – jego zdaniem – nie użyła jeszcze całego swojego potencjału militarnego na Ukrainie.

 

Decyzje Szwecji i Finlandii o wystąpieniu o członkostwo w NATO Marek Magierowski uznał za znakomitą wiadomość. Wyraził też przekonanie, że uda się osiągnąć porozumienie w tej sprawie z Turcją. „Jestem pewien, że po szczycie NATO w Madrycie będziemy kontynuować politykę otwartych drzwi, która także odnosi się do Ukrainy” – powiedział ambasador. Ocenił też, że groźby użycia broni nuklearnej przez Rosję są blefem ze strony Moskwy.

IAR

Czwarta władza. Co nią określamy i skąd się wzięła?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię