Zabawa w zabijanie? Rodzice! Bądźcie czujni!

Temat niebezpieczeństwa jakie kryje internet poruszany jest już po raz kolejny. Żyjemy w czasach gdzie każdy jest zabiegany a komputer czy telefon służą dla dzieci jako zabijacze czasu.

Nie kontrolujemy tego co oglądają lub w co grają nasz dzieci. Stąd biorą się takie niepozornie wyglądające niebezpieczeństwa jak Huggy Wuggy.
Huggy Wuggy to niebieska maskotka z wielkimi zębami i długimi ramionami i nogami.

 

Z pozoru jest uroczą myszką z dużym uśmiechem. Dopiero jak sie przyjrzymy widać na jego zębach krew. Skąd wziął się ten tajemniczy stworek? Wszystko rozpoczęła gra stworzona o tytule „Poppy Playtime”. Jest to gra typu survival horror i nie ma nic wspólnego z grami dla dzieci.

Fabuła gry polega na wytępieniu pracowników fabryki zabawek a rolą stworka Huggy Wuggy jest polowanie na gracza. Gdy dojdzie do spotkania postać w ramach uścisku pozbawia nas życia. Gra wkroczyła już do szkół i stwarza niebezpieczeństwa dla młodszych dzieci. Zanotowano przypadki gdzie 3 letnie dziecko po obejrzeniu w co gra starsze rodzeństwo chciało się rzucić z okna.

Dzieci tak mocno pochłonęła gra, że niektóre dzieci bawiły się na placu zabaw i szeptały do ucha przerażające rzeczy. Wszystko za sprawą właśnie niebieskiej maskotki i zainspirowaniu się grą. Rodzice! W tych czasach szczególnie trzeba być bardzo czujnym i uważać co oglądają i w co grają nasze dzieci.  Niebezpieczeństwo przybiera coraz inne, z pozoru niewinne postacie.

Jak wychować „dobre” dzieci?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię