Jak ludzie sukcesu rozpoczynają dzień?

Kluczem do sukcesu bardzo często jest to, w jaki sposób rozpoczynamy nasz dzień. Oto, jakie czynności powinniśmy wprowadzić do naszej porannej rutyny, żeby rozpocząć dzień jak ludzie sukcesu

1. Poranek w biegu? Absolutnie NIE!

Bardzo wielu z nas rozpoczyna swój dzień w pośpiechu. Wstajemy z łóżka po włączeniu „drzemki” w telefonie przynajmniej trzy razy, a później pędzimy pod prysznic, jemy śniadanie w biegu i sprintem biegniemy do samochodu, żeby zdążyć do pracy, bardzo często spóźnieni. Ludzie sukcesu zaczynają swój dzień zupełnie inaczej. Warto pamiętać o tym, że większość szefów wstaje dużo wcześniej, niż ich pracownicy. Czego możemy nauczyć się od tych, którzy powszechnie uważani są za ludzi sukcesu?

2. Pobudka o świcie

Jak wszyscy wiemy, czas to pieniądz i nie ma co marnować go na spanie do późna. Dlatego też, prezesi największych firm na całym świecie wiedzą jakie znaczenie ma wstawanie wcześnie. Okazuje się, że aż 90% prezesów wstaje przed godziną 6:00 rano. co więcej, osoby takie jak Tim Cook, czy Bob Iger budzą się już o 4:30. Co prawda, taka zmiana będzie wymagała od nas nieco pracy, ale z pewnością jest to coś, co wprowadzi duże zmiany do naszego życia.

3. Zacznij dzień od aktywności fizycznej

Zwykle na codzień nie mamy czasu na aktywność fizyczną, ale zupełnie inne zdanie mają ludzie sukcesu. Osoby, które zajmują najwyższe stanowiska w ogromnych międzynarodowych firmach zawsze znajdują czas na odrobinę wysiłku fizycznego każdego dnia. Warto trenować jeszcze przed śniadaniem, gdyż taka aktywność dodaje nam energii na cały dzień i pomaga pozbyć się stresu. Anna Wintour trenuje cztery razy w tygodniu, zawsze o 6:00 rano.

4. Znajdź czas na medytację

Wydawać by się mogła, że zarządzanie ogromną korporacją będzie bardzo stresującym zajęciem. Jednak liderzy biznesowi znaleźli sposób jak zredukować stres w ich życiu. Jest to medytacja. W naszym kraju ten sposób nie jest jeszcze zbyt popularne, ale z pewnością zmieni się to w najbliższych latach. Warto znaleźć chwilę na medytację zaraz po porannym treningu, gdyż pozwala to na wyciszenie umysłu i przygotowanie się na dzień pełen ciężkiej pracy. Arianna Huffington, prezes Huffington Posts medytuje codziennie, ale też zachęca swoich pracowników, żeby robili to samo. Organizuje ona cotygodniowe warsztaty z medytacji, która odbywają się w godzinach pracy.

5. Jedz zdrowo

Kolejnym istotnym etapem porannej rutyny milionerów jest zdrowe śniadanie. Kanapka zjedzona w samochodzie w drodze do pracy będzie musiała odejść w zapomnienie. Jednak jeśli zdecydujemy się na poranną pobudkę, zdecydowanie będziemy mieli więcej czasu na to, żeby przygotować sobie zdrowe śniadanie. Warto pamiętać tutaj o białku, ale też o warzywach i owocach. Taki posiłek zjedzony z samego rana doda nam energii na cały dzień. Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

6. Bądź na bieżąco

Dla ludzi sukcesu bardzo ważnym jest też to, żeby być na bieżąco z wiadomościami ze świata. Muszą oni śledzić co dzieje się na rynku, żeby ich firma mogła wychodzić tym zmianom naprzeciw. Warto jest znaleźć rano kilka minut na to, żeby przejrzeć codzienne wiadomości nie powinniśmy jednak skupiać się na tych negatywnych, a raczej na dobrych rzeczach, które dzieją się na świecie. Dzięki temu, nie tylko obudzimy nasz mózg i przygotujemy go do pracy, ale też znajdziemy kilka tematów do rozmowy, które będziemy mogli wykorzystać z naszymi współpracownikami.

 

Ludzie sukcesu bardzo często uznają poranek za najważniejszą część dnia. Czas ten służy im do przygotowania się do dnia pełnego ciężkiej pracy, obudzenia swojego mózgu i zredukowania stresu. Okazuje się, że większość z nich wstaje ze wschodem słońca nie bez powodu. Uczmy się od najlepszych!

10 kroków do lepszej wersji siebie

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię