Prezydent Rosji Władimir Putin przeszedł operację

Jak informuje włoski dziennik „La Stampa” powołując się na swoje źródła – prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin przeszedł z poniedziałku na wtorek operację, której przyczyną miał być nowotwór.

Już wcześniej o jego złym stanie zdrowia informował szef ukraińskiego wywiadu. Według włoskiej gazety, aby zapewnić Putinowi jak największą dyskrecję operacja odbyła się w nocy. Co więcej, aby ukryć nieobecność Putina i sprawić wrażenie, że nadal kontroluje on sytuację w państwie, rosyjskie służby specjalne stworzyły szczegółowy plan zastąpienie prezydenta Rosji przez jego sobowtóra na co najmniej 10 dni – w tym czasie ma on się pokazywać publicznie.

 

Stan zdrowia Putina jest już od dłuższego czasu przedmiotem medialnych dyskusji. O tym, że przywódca Federacji Rosyjskiej może mieć nowotwór informował w piątek szef ukraińskiego wywiadu wojskowego – Kyryło Budanow w wywiadzie udzielonym telewizji Sky News.

Podobne informacje przekazywał także szef portalu śledczego. Bellingcat Christo Grozew. Ukraińska agencja UNIAN informuje, że może chodzić o nowotwór tarczycy albo jamy brzusznej.

Kluczowe momenty w karierze i życiu Władimira Putina

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię