Renault odchodzi do lamusa. Zastąpi go ta marka z przeszłości. Zaskoczeni?

Fot. renaultgroup.com

Rosja kolejny raz udowadnia, że potrafi obejść sankcje i dalej wmawiać swoim obywatelom, że najlepiej im będzie w kraju, który o nich dba. Tym razem przejęli rosyjskie aktywa Renault.

Jak poinformował AwtoWAZ ,67,69 proc. akcji należących do Grupy Renault ostanie przekazane Instytutowi Naukowo-Badawczemu Samochodów i Motoryzacji (NAMI), natomiast 100 proc. akcji Renault Rosja trafi do rządu moskiewskiego.

Rostec State Corporation zachowa pozostałe udziały w AwtoWAZ. Warunkiem tej transakcji było właśnie odkupienie akcji. Ministerstwo dodało, że teraz AutoWaz będzie się zajmowało serwisem Łady tak jak wcześniej zajmowało się serwisem Renault.

Jak twierdzą sami zainteresowani zrobili tak aby móc w przyszłości z powrotem wrócić do Rosji. Ze swojej strony mer Moskwy Siergiej Sobianin ogłosił, że władze miasta podjęły decyzję o wznowieniu produkcji samochodów osobowych pod marką Moskwicz w moskiewskiej fabryce Renault oraz o zatrzymaniu większości pracowników firmy.

Burmistrz na swoim blogu napisał między innymi, że najpierw wrócą do produkcji samochody spalinowe, a z czasem nawet elektryczne. Co do kwoty transakcji tej operacji nic nie oficjalnie nie wiadomo. W swoim komunikacie prasowym Grupa Renault informuje, że na koniec 2021 r. wartość aktywów grupy w Rosji wynosiła 2,195 mln euro. Dodano również, że bezie to umowa w rublach. Od 23 marca prace zostały wstrzymane, a 22 kwietnie poinformowano o sprzedaży do AutoWaz.

Jak się poruszać po amerykańskich drogach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię