Samochody w Rosji będą bez ABS i poduszek bezpieczeństwa?

Sytuacja ekonomiczna w Rosji nabiera nowego spojrzenia na regenerację. Rząd Rosji dostał pozwolenie na wznowienie produkcji aut ale na zasadach z lat 90.

Samochody produkowane będą musiały spełniać normy, ale sprzed 34 lat. Producenci, którzy będą tworzyć auta na terenie Rosji mogą je robić bez wielu norm obowiązujących w innych krajach.

Co to oznacza? Od 1 lutego 2023r będą produkowane auta bez poduszek powietrznych, systemów blokowania kół podczas hamowania ABS czy systemów stabilizacji torów jazdy ESP. Nie będzie obowiązywał tez przepis o wprowadzeniu do aut programu GLONASS, który służył za powiadomienie w razie wypadku odpowiednich służb. Dokument też nie nakazuje montowania pasów bezpieczeństwa oraz nie będzie konieczności robienia testów zderzenia czołowego i bocznego.

 

W nowo tworzonych autach nie będzie również normy ekologicznej od Euro-0 do Euro-5. Stało się tak ponieważ firma BOSH, która odpowiadała za części do silników spalinowych eliminujące szkodliwe opary, wycofała się z produkcji i dostarczania części do Rosji.

Znany rosyjski producent AwtoWAZ poinformował, że jest gotowy do wznowienia aut w takich normach. Czyli będą to auta dużo lżejsze ale też dużo bardziej niebezpieczne. Będą to nowe wersje wersji Łady Granty i Łady Niva. Firma dodała również, że maja zielone światło do produkcji ciężarówek. Czy Rosjanie będą kupować i jeździć takimi sprzętami? Kolejny rok przyniesie odpowiedź na takie zmiany.

11 sposobów na oszczędzanie paliwa

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię