Największe zagrożenia finansowe dla twojej emerytury

Starasz się, inwestujesz, nie żyjesz na wyrost, odkładasz. Wydawałoby się, że podejmujesz wszystkie właściwe kroki, aby zapobiec katastrofie finansowej podczas emerytury. Ale czy na pewno pomyślałeś o wszystkich czyhających zagrożeniach, które mogą zrujnować Twoje plany emerytalne?

Oto 14 zagrożeń finansowych dla twojej emerytury:

1. Twoje dzieci

Za ogromną liczbą niepowodzeń finansowych rodziców stoją nieodpowiedzialne dorosłe dzieci. Pomoc musi mieć granice. Naucz swoje dzieci niezależności i nigdy nie trwoń na nie swojej emerytury.

 

2. Nie oszczędzasz w najlepszy sposób

Nie maksymalizujesz oszczędności. Twoje oszczędności spoczywają na złych kontach. Jeśli twoja wiedza na temat inwestycji jest ograniczona skorzystaj z pomocy specjalisty.

3. Zbyt duży dom

Mieszkasz w zbyt dużym i zbyt kosztownym domu. Czy na pewno potrzebujesz 5 sypialni, czy 3 garaży? Myśląc o emeryturze rozważyć przeprowadzkę do nieruchomości o bardziej odpowiedniej wielkości do ilości osób w rodzinie. Nie myśl o okazjonalnych wizytach dzieci czy przyjaciół.

4. Kredyt hipoteczny

Emerytura bez kredytu hipotecznego powinna być częścią twojego planu. Jeśli spłaty kredytu hipotecznego są niskie, utrzymanie nieruchomości może nie stanowić problemu. Z drugiej strony, jeśli wysokie opłaty za dom uniemożliwiają Ci dodanie do oszczędności emerytalnych rozważ sprzedaż.

5. Wydatki medyczne

Zaoszczędzenie wystarczającej ilości pieniędzy na emeryturę samo w sobie jest trudne, ale kiedy doda się do tego ciężar płacenia za opiekę zdrowotną po odejściu z pracy cel ten może wydawać się nieosiągalny. Według rocznych szacunków kosztów opieki zdrowotnej dla emerytów, pary w wieku około 60 lat mogą spodziewać się wydatków rzędu 280 000 USD na wydatki medyczne na emeryturze.

6. Koszty opieki długoterminowej

Sytuacja medyczna, która prowadzi do potrzeby opieki długoterminowej, może bardzo szybko zniszczyć oszczędności emerytalne. Według Amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej co 7 osoba będzie miał niepełnosprawność wymagającą opieki przez ponad pięć lat.

7. Nieoczekiwane duże wydatki

Wydatki nie zawsze da się przewidzieć dlatego należy planować. Nawet najbardziej przyziemne, nieoczekiwane wydatki mogą zagrozić zdrowiu finansowemu na emeryturze. Naprawa dachu, nowe auto, pokrycie kosztów z własnej kieszeni ubezpieczenia na dom i wiele innych powinno być rozważonych przed przejściem na emeryturę.

8. Mit wydawania mniej na emeryturze

Wiele osób zakłada, że ​​na emeryturze wyda znacznie mniej pieniędzy niż w życiu zawodowym. Nie daj się zwieść temu mitowi. Twoje wydatki na ubrania czy alkohol mogą się zmniejszysz, ale może wydawać więcej na podróże czy utrzymanie domu lub auta.

9. Zaciąganie pożyczki 401(K)

Jeśli posiadasz pracowniczy plan emerytalny 401(k) możesz wziąć na jego poczet pożyczkę – którą musisz zwrócić. Pamiętaj, że jeśli twój pracodawca wypowie ci pracę gdy masz zaległą pożyczkę, możesz być obciążony podatkami i karą, jeśli nie możesz jej natychmiast spłacić. Pożyczanie z twojego 401(k) może być kosztowne i znacząco wpłynie na twoje oszczędności emerytalne.

 

10. Zbyt wczesne odchodzenie na emeryturę

Chociaż wielu z nas się marzy przejście na emeryturę w wieku 40 lub 50 lat, w rzeczywistości niewiele osób może sobie pozwolić na ten luksus. Bez względu na to, jak duże masz oszczędności zbyt wczesne przejście na emeryturę może zrujnować twoje plany finansowe i wpłynąć na jakość Twojego życia.

11. Zbyt intensywne inwestowanie w akcje jednej firmy

Eksperci ostrzegają przed umieszczaniem zbyt dużej ilości pieniędzy w jednym miejscu. Nawet jeśli akcje firmy dla której pracujesz osiągały dobre wyniki w przeszłości, mądrze jest zdywersyfikować swój portfel emerytalny, aby chronić swoje źródła utrzymania.

12. Brak ubezpieczenia dla osób niepełnosprawnych

Nie wystarczy zaoszczędzić na kosztach opieki zdrowotnej na emeryturze. Warto pomyśleć o wykupieniu również ubezpieczenie na wypadek niepełnosprawności, aby opłacić nieoczekiwane koszty związane z chorobami lub urazami powodującymi niepełnosprawność. Świadczenia z tytułu niezdolności do pracy, stanowiące zazwyczaj 60% twoich poprzednich zarobków i zapewniają podstawowe potrzeby życiowe po wypadku.

13. Ignorowanie wpływu inflacji

Inflacja jest poważnym zagrożeniem dla twojej emerytury. Eksperci finansowi mówią, że inflacja to ukryty podatek od oszczędności. Bądź na bieżąco z kosztami inflacji, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

14. Nieoczekiwane zwolnienie

Nieplanowana utrata pracy może być bardzo problematyczna dla osób planujących przejście na emeryturę, zwłaszcza jeśli nie mają odłożonych środków na nagłe wypadki. Często niemożność znalezienia pracy, która płaciłaby tyle samo powoduje sięgnięcie po oszczędności.

Emerytura za granicą? Przeczytaj 7 poniższych porad zanim podejmiesz decyzję

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię