Jubileusz królowej Elżbiety II. Znamy artystów, którzy wystąpią na wielkim koncercie

Fot. Wikipedia

Od Alicii Keys po Queen: Brytyjczycy ogłosili listę artystów, którzy wystąpią podczas okolicznościowego koncertu z okazji platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Obchody siedemdziesięciolecia panowania monarchini już za dwa tygodnie – w sobotę 4 czerwca.

Niemal pół wieku temu gitarzysta Brian May grał na płycie „A Night at the Opera” rockową wersję brytyjskiego hymnu, God Save the Queen – wersję pastiszową, z przymrużeniem oka. Teraz jego zespół, z wokalistą Adamem Lambertem, będzie jedną z gwiazd koncertu poświęconego Elżbiecie II. Na liście są też: Ed Sheeran, Diana Ross, Alicia Keys, Craig David, Nile Rodgers i Andrea Bocelli.

Wystąpi też Sam Ryder, który niedawno zajął drugie miejsce na Eurowizji, co było najlepszym wynikiem Brytyjczyków od dekad. Wreszcie – Elton John, choć ze względu na trwającą właśnie trasę koncertową nie wystąpi na żywo. Przygotuje specjalne nagranie.

 

Koncert odbędzie się przed pałacem Buckingham będzie go mogło zobaczyć ponad 20 tysięcy ludzi. A na telebimach w całym kraju – kolejne setki tysięcy. Pojawią się na nim także między innymi słynny autor musicali Andrew Lloyd Webber, legendarny twórca filmów przyrodniczych David Attenborough i sportowcy: były piłkarz David Beckham i tenisistka Emma Raducanu.

Tymczasem dziś nieopodal Buckingham rozbrzmiewały inne dźwięki: bębnów, trąbek i dud. Trwają intensywne próby przed Trooping the Colour – uroczystą paradę ku czci Elżbiety II. „Dziś konie po raz pierwszy ujrzały żołnierzy w słynnych futrzanych czapkach. Jest taki moment, gdy zwierząta stają z nimi twarzą w twarz. Dla niektórych koni to zawsze jest niepokojąca chwila” – mówi Polskiemu Radiu mówi jeden z uczestników, major Russell Bond. I przyznaje, że jest jeszcze parę niedociągnięć. Jest jednak optymistą, bo pozostały jeszcze dwie próby. A dzisiejszy występ ocenia na siedem w skali 1-10.

IAR

Od jej śmierci minęło 60 lat. Ile faktów zostało zatuszowanych?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię