Posiadasz kartę Mastercard? Będziesz mógł płacić… uśmiechem

Nie, to nie żart. Mastercard planuje umożliwienie klientom płacenie za towary i usługi przy pomocy skanowania ich mimiki twarzy i odpowiednich gestów.

Program nazywa się Biometric Checkout Program i w tym tygodniu zostanie wprowadzony w Brazylii oferując płatności biometryczne w pięciu supermarketach w São Paulo. W ramach tego programu Mastercard planuje rozwijać płatności biometryczne, to znaczy takie, które wykorzystują dokładnie takie same zabezpieczenia jak te, z których korzystamy na co dzień do odblokowywania smartfonów.

 

Mastercard wyraża ma nadzieję, że już niedługo nie będziemy musieli szukać w torbie portfela, żeby zapłacić za zakupy przy kasie, a nawet nosić ze sobą kart płatniczych i telefonów które w tej chwili umożliwiają płatności zbliżeniowe.

W programie pilotażowym klienci będą musieli się tylko uśmiechnąć do kamery, żeby zapłacić za zakupy. Po Brazylii podobne programy planowane są także dla Azji i Środkowego Wschodu, ale jak na razie Mastercard nie zdradziło żadnych szczegółów.

Pytanie tylko jest jedno – czy my naprawdę tego potrzebujemy? Jak zawsze w takiej sytuacji pojawiają się obawy o bezpieczeństwo środków na koncie jak również prywatność. Mastercard zapewnia, że w tym przypadku wrażliwe dane będą konwertowane na cyfrowe wzory i szyfrowane, więc “oryginały” pozostaną na urządzeniu użytkownika. Pożyjemy – zobaczymy.

Jak działają karty kredytowe w USA – krótki przewodnik dla początkujących

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię