Znaki zodiaku, które nigdy nie wybaczają

Wybaczanie to ważna i trudna umiejętność, oznaka wielkiej siły i ogromnej dojrzałości. Oczywiście, są też osoby, które wybaczanie uważają za przejaw słabości.

Niektórym dużo łatwiej przychodzi wybaczyć komuś i zapomnieć, co oczywiście zależy od danej sytuacji. Mało jest jednak takich osób, które potrafią darować winy drugiej osobie wyrzucić z serca żal. Okazuje się, że umiejętność i skłonność do wybaczania może być powiązana ze znakami zodiaku.

Przedstawiamy znaki, którym znacznie trudniej przychodzi darowanie win, nigdy w pełni nie zapominają wyrządzonej im krzywdy, w wielu przypadkach nie mamy co liczyć na drugą szansę – jeżeli raz zawiedliśmy, nasza relacja nigdy nie będzie taka jak wcześniej.

1. Wodnik

To jeden z najmądrzejszych znaków zodiaku. Wodnik nie ma czasu na nielojalnych przyjaciół ani nieschlebiające mu komentarze. Jak twierdzą astrologowie – „Wodnik prędzej cię oszuka niż wybaczy”. Wynika to jednak bardziej z wrażliwości i niechęci do konfrontacji niż z bezlitosnej osobowości. Wodniki mogą po pewnym czasie powrócić do przerwanej przez brak wybaczenia relacji; bywa, że pojawiają się znienacka i zachowują tak, jakby nigdy się nic nie wydarzyło. Jeżeli jednak zranimy Wodnika po raz drugi lub go zlekceważymy prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli już szansy na odbudowanie relacji.

 

2. Baran

Barany posiadają o sobie bardzo wysokie mniemanie, są wręcz przewrażliwione na własnym punkcie. Baran będzie żywił urazy zarówno do osób które uraziły go bezpośrednio, jak i do tych, którzy zranili jego bliskich. Ludzi, którzy ich zranili, traktują jak naturalnych wrogów, nie jest już ważne, ile dobrego wcześniej od nich doświadczyli – jedna krzywda przekreśla wszystko. Zraniony Baran od razu przechodzi do defensywy, co sprawia, że trzeba się wiele napracować aby przekonać go do popełnionego błędu i zapewnić o postanowieniu poprawy. Barany mają również tendencję do napawania się swoją złością i żalem, bardzo długo pamiętają wyrządzone krzywdy, wielokrotnie przeżywają je, na nowo pielęgnując urazę. Te tendencje wynikają po części z wrażliwego ego i ducha opiekuńczego znaku ognia. Baran to wojownicza dusza, bardziej skora do walki niż wybaczania – warto o tym pamiętać.

3. Byk

Byk znany jest z tego, że jest niezawodny, wyluzowany i niezwykle uparty. Nie wybacza dla zasady, jest bowiem przekonany, że każdy powinien ponosić konsekwencje swoich czynów. W życiu kieruje się twardymi zasadami, których zawsze się trzyma. Przestrzegania swoich zasad wymaga od innych – nikogo nie zwalnia z tego obowiązku. Byki nie są skore do odpuszczania, nawet wtedy kiedy serce podpowiada im inaczej. Reakcja wobec wyrządzonej mu krzywdy i składanych przeprosin może być sporym zaskoczeniem, gdyż z reguły Byki są spokojne, opanowane i przyjaźnie nastawione. Zranienie Byka bezpowrotnie zniszczy relację i jego nastawienie do twojej osoby.

 

4. Rak

Rak jest rządzony przez księżyc, co czyni je niezwykle wrażliwymi i hiper emocjonalnymi. Z tymi cechami wiąże się duża ilość złośliwości i pielęgnowanej urazy, bardzo łatwo je zranić – także niechcący. Nawet jeśli wybaczają, nigdy nie zapominają o zniewagach, lekceważeniu lub kłótni. Złe wspomnienia są w ich sercach bardzo żywe; raz zranione, na zawsze będą się już obawiać ponownie wyrządzonej krzywdy. Raki są bardzo pamiętliwe, są w stanie wypomnieć wyrządzoną im krzywdę nawet po upływie wielu lat. Wobec wyrządzonej krzywdy Rak szybko zamyka się w sobie, unika kontaktu, nie jest skory do wyjaśnienia sytuacji i przyjmowania przeprosin. Raki boją się wybaczyć i ponownie zaufać, wolą utrzymywać dystans i nie ryzykować ewentualnym ponownym cierpieniem. Same muszą wyrazić chęć poprawienia relacji, wszelkie zewnętrzne próby kończyć się będą fiaskiem.

5. Panna

Panny podobnie jak Byki uważają, że jeżeli ktoś je zranił nie zasługuje na to, aby po raz kolejny zostać obdarzony zaufaniem. W swoim życiu kierują się rozumem, który podpowiada im złota zasadę, że należy uczyć się na błędach – stąd unikają ich powtarzania. Z reguły, jeżeli raz ktoś zawiódł zaufanie Panny jest przekreślony już na zawsze. Skrzywdzone potrafią największego przyjaciela wykreślić ze swojego życia z dnia na dzień.

6. Skorpion

Skorpiony są bardzo wrażliwym znakiem, ogromne znaczenie mają dla nich ich najbliżsi. Skorpion aktywuje swoje skłonności defensywne zarówno po własnej krzywdzie, jak i krzywdzie jego najbliższych; szybko wpada w szał – bardzo krótka jest u niego droga od miłości do nienawiści, nigdy nie wybacza wyrządzonych krzywd. Co więcej, Skorpion jest skłonny poświęcić całe życie dla zemsty, pragnie aby osoba, która skrzywdziła go lub jego bliskich poniosła konsekwencje swoich czynów i cierpiała najmocniej jak się da – nie ma przy tym litości.

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię