Chcesz rozwinąć skrzydła? Wprowadź w życie poniższe schematy i przyzwyczajenia

Wiele rzeczy robimy w swoim życiu w ogóle się nad nimi nie zastanawiając. Odnosimy sukcesy i porażki, ale rzadko rozważamy ich przyczyny będąc bardziej zainteresowanymi skutkami. Warto jednak czasami poświęcić chwilę aby zastanowić się nad swoim życiem. Refleksje nad samym sobą pozwalają zauważyć błędy i wdrożyć niezbędne zmiany.

Poniżej przedstawiamy zestawienie 18 rzeczy, które warto wdrożyć do swojej codziennej rutyny aby za 10 lat móc przyznać, że zaszliśmy dalej niż inni. Oto nasze propozycje:

1. Zaprzyjaźnij się z różnymi typami ludzi. Nie izoluj swojego światopoglądu, spotykając się tylko z tymi, którzy są zasadniczo tacy sami jak ty.

2. Czytaj. Czy wiesz, jak niewiele osób czyta cokolwiek innego niż kilka linijek artykułu tu i tam? Czy wiesz, jakie to ma znaczenie? Książka, czasopismo lub artykuł, który czytamy, poświęcając przynajmniej pół godziny dziennie wzbogaca naszą wiedzę i poszerza horyzonty. Przy okazji poprawie ulegają także nasze zdolności językowe.

3. Zadawaj sobie pytania i uszanuj swoje wątpliwości. Ludzie, którzy nie są zadają pytań (zarówno sobie jak i otoczeniu), pogrążają się w stagnacji.

4. Bądź gotów żyć przez kilka lat tak, jak nie chcą inni, abyś mógł później żyć tak, jak inni nie potrafią.

5. Zamiast zamawiać jedzenie, naucz się gotować rzeczy, które lubisz. Na serwisach takich jak YouTube są miliony filmów z przepisami. Zaskocz siebie super smacznym jedzeniem przygotowanym w twojej kuchni.

6. Naucz się zarządzać swoimi pieniędzmi w taki sposób, aby czuć się odpowiedzialnym i wyzwolonym, a nie ograniczanym.

7. Co miesiąc odkładaj tyle pieniędzy ile jest to możliwe (i nie martw się, jeśli po drodze pojawią się niepowodzenia). Wcześniej czy później docenisz potencjał odłożonych pieniędzy.

8. Nie przeciążaj swojego umysłu – staraj się wykonywać jednocześnie tylko jedno zadanie. Będziesz mniej zmęczony a efekty twej pracy będą lepsze.

9. Uzależnij się od wysiłku fizycznego. Poświęć minimum 30 minut każdego dnia na ćwiczenia – takie jaki lubisz, nie musza być męczące, ważne jest aby po porostu się ruszać.

 

10. Nie bój się przyznawać do błędów. Każdy z nas jest tylko człowiekiem i ma prawo popełniać błędy.

11. Oczyść swoją przestrzeń domowa i biurową, a następnie pracuj nad przyjęciem postawy „dość”. Czy naprawdę chcesz spędzić następne 10 lat na gromadzeniu rzeczy?

12. Analizuj swoją duszę. Twórz listy tego, co lubisz i czego nie lubisz; co cenisz, a czego nie; w czym jesteś uzdolniony, a w czym nie. Zacznij koordynować ideę tego, kim zasadniczo jesteś, ale pozwól sobie być otwartym na świat.

13. Zrób listę tego co chcesz osiągnąć, o czym marzysz. Zaplanuj cele w małych krokach, staraj się je sukcesywnie realizować.

14. Pomyśl nad rzeczami, które w ciągu dnia są dla ciebie najważniejsze i wrzuć je na stałe do codziennej rutyny.

15. Wszystko co robisz rób celowo i świadomie, nie pozwalaj sobie na nieprzemyślane działania, których skutki czasami nie są zbyt miłe.

16. Traktuj siebie tak poważnie, jak tego chcesz. Zachowuj się odpowiednio. Naucz się mieć dystans do samego siebie (w takim stopniu, w jakim będzie to dla ciebie komfortowe).

17. Jeżeli tego potrzebujesz – pozbądź się wszystkiego i zacznij od nowa tyle razy, ile to konieczne. Nie ma wstydu, jeśli nie robisz czegoś dobrze, jest jednak wiele wstrętu do samego siebie, który bierze się z tego, że wiesz jak robić coś lepiej, ale nie masz odwagi, by tak działać.

18. Oczyść swoje otoczenie z toksycznych ludzi. Zastanów się nad wszystkimi relacjami, pomyśl o korzyściach z nich płynących. Jeżeli są ludzie, którzy nie wnoszą nic do twojego życia – pozbądź się ich.

40 rzeczy które warto mieć w spiżarce

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię