Ponad 91 tys. osób odwiedziło Muzea Narodowe w tegoroczną Noc Muzeów

Ponad 91 tysięcy osób odwiedziło Muzea Narodowe w tegoroczną Noc Muzeów. Akcję podsumowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spośród państwowych instytucji kultury największa liczba zwiedzających – prawie 19 tysięcy osób – odwiedziła Muzeum Narodowe w Krakowie. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się także Zamek Królewski na Wawelu i Muzeum Narodowe w Warszawie. W obu placówkach frekwencja przekroczyła 12 tysięcy osób.

Zwiedzający chętnie wybierali również nowe placówki, takie jak Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, warszawskie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.
Instytucje zaproponowały nie tylko zwiedzanie wystaw, ale także liczne dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy samochodów rajdowych, warsztaty artystyczne czy możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy.

 

W tym roku Noc Muzeów odbyła się w minioną sobotę, 14 maja. To cykliczna impreza kulturalna organizowana w weekend poprzedzający Międzynarodowy Dzień Muzealnika. W ciągu jednej nocy za darmo można wtedy zwiedzać muzea zaangażowane w akcję. W sobotę pierwszy raz od dwóch lat zwiedzający mogli odwiedzić muzea osobiście. Z powodu pandemii koronawirusa w poprzednich latach akcja była organizowana w sieci.

IAR

Poród na pokładzie samolotu! Cóż za emocje!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię