Najgorsze terminy na wakacje w 2022 roku

Jeżeli planujesz w tym roku zagraniczne wakacje powinieneś wiedzieć o możliwych utrudnieniach w określonych terminach. W tym roku szczególnie doskwierać ma tłok.

Po dwuletniej przerwie w branży turystycznej spowodowanej restrykcjami pandemicznymi przyszedł czas na odwilż, w której świat wraca do normy. Przez minione dwa lata ludzie zdążyli stęsknić się za podróżami, duża część planuje odrobić straty w tym roku. Jak przewidują analitycy – znaczna część turystów planuje zagraniczne wakacje.

 

W tym roku najgorszym miesiącem na podróżowanie będzie sierpień, w którym kurorty i lotniska przeżywać będą oblężenie, co stanowić będzie nie lada wyzwanie dla pracowników linii lotniczych i biur podróży. Na szczególnie ciężki dzień wytypowano 12 sierpnia – wtedy ma mieć miejsce szczyt ruchu na lotniskach. Tłok oznacza liczne utrudnienia takie jak kolejki opóźnienia.

Jak tłumaczy główny analityk OAG John Grant – na 12 sierpnia w ofertach przewoźników znajduje się na obecną chwilę aż 16,1 miliona miejsc w samolotach. Środek ostatniego wakacyjnego miesiąca to kuszący termin dla wielu turystów, co sprawia, że chętniej korzystają z ofert linii lotniczych. Grant przypomina, że w latach przed pandemią bywało podobnie – szczyt sezonu wakacyjnego przypadał na początek sierpnia. W 2019 roku, 9 sierpnia z usług linii lotniczych łącznie korzystało aż 17 milionów podróżujących.

W tym roku problemem ma być nie tylko wzmożony ruch na lotniskach lecz także niewystarczająca liczba pracowników. W ciągu ostatnich dwóch lat w związku z restrykcjami, które szczególnie dotknęły branżę turystyczną wielu przewoźników zdecydowało się na ograniczenie liczby personelu aby ciąć koszty i minimalizować swoje straty. Tegoroczny sezon zachęca turystów zniesionymi obostrzeniami, niestety nie wszystkie lotniska gotowe są na powrót do normalności. Kully Sandhu, dyrektor zarządzający Aviation Recruitment Network jest zdania, że uporządkowanie sytuacji z wakatami w branży turystycznej może potrwać jeszcze minimum 12 miesięcy, turyści zatem powinni uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia związane z długimi kolejkami i opóźnieniami mają mieć miejsce także w portach.

Najpiękniejsze miejsca na świecie – część 3

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię