Czytaj i zarabiaj. Ta firma zapłaci 200 dolarów za każdą przeczytaną książkę

Jeśli lubisz czytać lub potrzebujesz do tego wystarczających argumentów – teraz nadszedł właściwy moment, bowiem jedna z firm gotowa jest zapłacić ci 200 dolarów za każdą książkę którą przeczytasz od początku do końca.

Chodzi o firmę WordsRated, która zajmuje się badaniem i analizą treści książek, jak można przeczytać w ogłoszeniu – poszukuje „bibliofilów w dużych ilościach”.

Osoby, z którymi firma zdecyduje się na współpracę otrzymają sowitą sumę za każdą ukończoną książkę – w czasie czytania trzeba będzie jednak zanotować i przesłać firmie kilka szczegółów, w tym liczbę postaci według płci, liczbę zdań nadawanych postaciom męskim i żeńskim, lokalizacje, ile pytań zadaje się podczas książki i jakie zwierzęta pojawiają. Jak informuje przedstawiciel firmy – „Wykorzystamy te dane do tworzenia unikalnych, opartych na aktualnych badaniach statystykach dotyczących książek”. Przedstawiciel WordsRated podsumował również możliwości pracy „Dajemy ci książki. Ty je czytasz. My dajemy ci za to gotówkę […] Szukamy osób, które z łatwością pochłoną setki stron, zwracając uwagę na szczegóły. Twoim zadaniem jest przeczytanie książki i zrobienie notatek o konkretnych szczegółach”. Jak potwierdza firma – płatności są nielimitowane, co oznacza, że nie ma znaczenia czy przeczytamy jedną książkę na miesiąc, czy jedną książkę dziennie.

 

Obecnie firma skupia się w badaniach na reprezentacji kobiet we współczesnych powieściach, a wybór lektur zostanie zaczerpnięty w oparciu o listę bestsellerowych powieści The New York Times z 2022 roku.

Wśród tytułów, które mogą znaleźć się na liście, znajduje się m.in. „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” autorstwa Taylor Jenkins Reid, który od 43 tygodni znajduje się na liście bestsellerów gazety. „And Where The Crawdads Sing”, autorstwa Delii Owens, który ma na tej samej liście 157 tygodni. Pozyskani przez firmę bibliofile nie będą musieli się martwić o pozyskanie książek do czytania – dostarczy je WordsRated.

Daniel McLoughlin, dyrektor ds. badań w WordsRated, stwierdził – „To szansa dla miłośników książek, aby zarobić trochę dodatkowej gotówki na boku, robiąc to, co kochają”. Dodał również, że „Przeczytanie przez naszych badaczy 20 książek zajęłoby wieczność, ale dla niektórych osób przeczytanie 1 książki każdego dnia nie będzie stanowiło żadnego problemu […] Mamy nadzieję, że może to być korzystna dla wszystkich, gdzie czytelnicy mogą dostać książki za darmo i zarabiać za ich czytanie, podczas gdy WordsRated może stworzyć więcej badań, które, miejmy nadzieję, będą miały wpływ na publikowanie, pisanie i książki jako całość”.

 

Firma zamierza stworzyć pierwszą bazę czytelników do czerwca, druga tura zatrudnienia zaplanowana jest na sierpień. Nie ustalono jak dotąd limitu czasowego. WordsRated zamierza zatrudnić początkowo od 5 do 10 osób, aby w końcowym efekcie stworzyć bazę 20 zaufanych czytelników. Firma daje możliwość pracy zdalnej, można więc ją umieścić w wolnym czasie i wykonać ją w dowolnym miejscu na świecie, w tym w USA. Jak podkreślono w ogłoszeniu – „Idealny kandydat musi być pasjonatem czytania”. Zainteresowany? Aplikuj: https://wordsrated.com/bibliophile-at-large/

 

Jak zaoszczędzić na zakupach w Costco?

KULTURA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię