Polska manipulowała wynikami na Eurowizji? Są dowody!

Fot. Twitter @EurowizjaPOL

Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 dobiegł końca, ale na pewno jeszcze o nim usłyszymy. Nie obyło się bowiem bez skandalu, w którym Polska ma swój niechlubny udział.

Eurowizja od lat przyciąga przed telewizory widzów i wzbudza nie lada emocje. W tegorocznym konkursie Polskę reprezentował Krystian Ochman z piosenką „River”. Już od momentu półfinałów zbierał wysokie noty, choć ostatecznie zakończył swój udział w konkursie na 12 miejscu. Wzbudziło to pewne wątpliwości, a jedna z jurorek, Irina Feydyszyn, napisała na swoim instagramie, że system oceny zawiódł i wciąż czekają na oficjalne wyniki. To jednak zaledwie zalążek, bo prawdziwa afera dopiero nadeszła.

 

Polska zamieszana w spisek w związku z manipulacją punktami?

Europejska Unia Nadawców(EUN), która odpowiada za prawidłowy przebieg głosowania, wzięła pod lupę kilka krajów, które miały dopuścić się nieprawidłowości podczas konkursu Eurowizji w Turynie. Wśród tego grona, znalazły się kraje, takie jak Gruzja, Azerbejdżan, Czarnogóra, San Marino, Rumunia oraz Polska.

EUN po drugich półfinałach Eurowizji, zwróciła uwagę na fakt, że jurorzy krajów wymienionych powyżej, wzajemnie przyznawali sobie głosy. Polska 12 głosów oddała na San Marino, 10 – Azerbejdżan, 8 – Rumunię, 6 – Czarnogórę i 4 – Gruzję. My, jak okazuje się, w zamian, dostaliśmy także wysokie noty od wymienionych powyżej krajów, kolejno 8, 12, 10, 5 i 6 punktów.

Co jeszcze dało do myślenia, to kwestia tego, iż 5 z 6 „podejrzanych” przez EUN państw, znalazło się poza TOP8 pozostałych gremiów jurorskich.

Wyniki Eurowizji 2022

Głosy zostały unieważnione

W związku z podejrzeniem o próbę manipulacji głosami, te zostały unieważnione. Europejska Unia Nadawców poważnie zajęła się sprawą, choć oskarżeni o nieuczciwe działania, wypierają się, jakoby meli brać udział w spisku. Również Telewizja Polska nie zgadza się z zarzutami wobec naszego składu jurorskiego.

Przez TVP wydane zostało oświadczenie, w którym informują o zamiarze wyjaśnienia sprawy EUN. Ujawnili również skład jury, który nie wszystkim się spodobał. Krystyna Giżowska, Aleksandra Szwed, Mikołaj Gąsiewski, Andrzej Jaworski i Dagmara Jaworska. „Kim są ci ludzie?” – pytają internauci, zaskoczeni doborem osób, które z muzyką, według nich, niewiele mają wspólnego.

50 filmów na poprawę nastroju

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię