prof. Jerzy Bralczyk kończy dzisiaj 75. lat!

Jerzy Bralczyk urodził się 23 maja 1947 roku w Ciechanowie. Jest językoznawcą, specjalizuje się w zakresie poprawności językowej. Zajmuje się także popularyzacją wiedzy na ten temat, opublikował ponad 20 książek poświęconych poprawnej polszczyźnie.

 

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia urodzinowe profesorowi Jerzemu Bralczykowi. Językoznawca kończy dziś 75 lat.

„Współczesna polszczyzna zawdzięcza panu bardzo wiele, a wraz z nią i my, jej codzienni użytkownicy i twórcy” – napisał Andrzej Duda w liście gratulacyjnym do profesora Bralczyka.

Podziękował w nim jubilatowi za liczne osiągnięcia w pracy popularyzatorskiej, w której naukowiec upowszechnia wzorce poprawności i piękna języka ojczystego. Podkreślił, że Jerzy Bralczyk w swojej działalności naukowej i edukacyjnej zawsze kierował się głęboką troską o polszczyznę, która jest fundamentem naszej wspólnoty i najcenniejszym dziedzictwem narodowym.

 

„Gratulując jubileuszu, życzę zdrowia i niezmiennej pogody ducha oraz niewyczerpanego entuzjazmu, inspiracji i sił do tej ogromnie ważnej służby dla bezcennego dobra wspólnego, jakim jest język ojczysty” – dodał prezydent.

IAR

Skąd się wzięli „kontraktor” i „insiura”? Wyjaśnia prof. Jerzy Bralczyk

KULTURA

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię