W USA brakuje mleka dla niemowląt. Biden ma plan

Według danych firmy Datasembly na początku maja tylko 57% formuły dla niemowląt było niedostępne na półkach sklepowych w całym kraju.

Agencja ds. Żywności i Leków ogłosiła środki nadzwyczajne w celu wprowadzenia na rynek więcej mleka modyfikowanego dla niemowląt a rząd Bidena rozpoczął akcję „Operation Fly Formula”.

W ramach tej operacji, rząd wysłał samoloty wojskowe do Europy po odbiór wcześniej zakupionej formuły. Pierwszy samolot z 35 tonami mleka modyfikowanego z Niemiec dotarł już do Indianapolis.

 

Wiele rodzin polega na mleku modyfikowanym dla niemowląt we wczesnym okresie życia dziecka. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom podaje, że prawie 20% niemowląt spożywa formułę dla niemowląt przed osiągnięciem drugiego dnia życia. Niektóre niemowlęta wymagają karmienia formułą w celu zaspokojenia określonych potrzeb żywieniowych.

Niedobór mleka modyfikowanego dla niemowląt nasilił się w ostatnich miesiącach po tym jak jedna z fabryk produkująca je, zamknęła zakład produkcyjny w Michigan. W całych Stanach Zjednoczonych tylko cztery firmy kontrolują około 90% tego rynku.

W lutym, Abbott Nutrition dobrowolnie zamknął fabrykę, gdy czworo dzieci zachorowało na chorobę bakteryjną – Cronobacter sakazakii, po spożyciu formuły przez nich produkowanej. Cronobacter sakazakii może powodować poważne uszkodzenia mózgu, zaburzenia rozwoju i śmierć. Dwoje zarażonych dzieci zmarło. Do dnia dzisiejszego w stu procentach nie zostało wyjaśnione czy bakterie, które spowodowały zachorowanie dzieci, pochodziły z formuły dla niemowląt produkowanej w fabryce, ale inspekcja Food and Drug Administration w placówce wykazała, że fabryka ​​nie spełnia odpowiednich warunków sanitarnych.

 

Nie był to pierwszy problem z fabryką w Michigan. Formuła produkowana przez fabrykę w Sturgis miała problemy w 2010 roku, kiedy to części chrząszczy znalezione w mleku modyfikowanym spowodowały wycofanie produktu z półek. Raporty z inspekcji pokazują, że w ostatnich latach inspektorzy federalni znaleźli stojącą wodę w obszarach produkcyjnych oraz wentylator załadowany kurzem i gruzem umieszczony w pobliżu obszaru suszenia formuł i stref sanitarnych.

W zeszłym tygodniu Abbott Nutrition i FDA osiągnęli porozumienie, aby firma ponownie otworzyła fabrykę w Michigan, co powinno ostatecznie przywrócić normalne dostawy mleka dla niemowląt w USA. Przedstawiciele Abbott Nutrition powiedzieli: „Jesteśmy przekonani, że możemy nadal produkować bezpieczną, wysokiej jakości formułę dla niemowląt we wszystkich naszych zakładach, tak jak robiliśmy to dla milionów dzieci na całym świecie od dziesięcioleci”.

Jak działają karty kredytowe w USA – krótki przewodnik dla początkujących

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię