Przedstawiciele US Army wręczyli flagi weteranom Powstania Warszawskiego

Przedstawiciele US Army wręczyli amerykańskie flagi weteranom Powstania Warszawskiego jako dowód uznania ich odwagi na polu walki. W bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego odbyło się też spotkanie weteranów z amerykańskimi żołnierzami.

Flagi wraz z dyplomem potwierdzającym ich autentyczność otrzymali podpułkownik Zbigniew Rylski, który walczył w batalionach Parasol i Zośka, major Tadeusz Jarosz, żołnierz Armii Krajowej i prezes Szarych Szeregów oraz porucznik Jan Witkowski.

 

Wręczył je amerykański generał dywizji Richard Neely. „Są to flagi, które powiewały nad naszym Kapitolem w Waszyngtonie dla wolności. Przekazanie ich jest symbolem szacunku, jakim darzymy weteranów” – podkreślił generał.
Zbigniew Rylski powiedział, że to wyróżnienie i spotkanie z generałem to dla niego ogromny zaszczyt. „Doceniam ten gest, zwłaszcza w obliczu ataku Rosji na Ukrainę” – dodał.

Przekazane weteranom flagi powiewały nad siedzibą Kongresu Stanów Zjednoczonych 7 kwietnia 2022 roku, aby uhonorować ich walkę i poświęcenie w Powstaniu Warszawskim.

IAR

Polska znika z turystycznej mapy świata?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię